Хъл Сити изпадна от Висшата лига на Англия, а Нюкасъл успя да запази мястото си в елита. Преди днешния последен кръг имаше въпросителна единствено върху последния изпадащ отбор. „Тигрите” се нуждаеха от успех у дома над Манчестър Юнайтед и трябваше да разчитат Уест Хям да вземе поне точка като гост на Нюкасъл. Нито едно от тези събития обаче не се случи.

Хъл Сити не успя да победи Манчестър Юнайтед у дома и срещата завърши при резултат 0:0. Домакините бяха по-активния тим и могат да съжаляват за пропуснатите шансове. На два пъти през първото полувреме техни голове бяха отменяни, но и двата пъти решението на съдиите бе правилно.

„Червените дяволи” останаха с човек по-малко в 77-ата минута, когато Маруан Фелайни бе изгонен, но и това не помогна на „тигрите”.
В същото време Нюкасъл надделя у дома над Уест Хям с 2:0 с попадения на Муса Сисоко и Йонас Гутиерес през второто полувреме.

Така в крайното Хъл Сити събра 35 точки и ще играе догодина в Чемпиъншип. Бърнли и КПР също изпаднаха от Висшата лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 38 КРЪГ
24.05.15
17:00 ч.
Арсенал – Уест Бромич 4:1
2:0 Тео Уолкът (4, 15), 3:0 Джак Уилшър (17), 4:0 Тео Уолкът (37), 4:1 Гарет МакОлей
Челси – Съндърланд 3:1
3:1 Стивън Флетчър (26), 1:1 Диего Коста (37-д), 3:1 Лоик Реми (70, 88)
Лестър – КПР 5:1
1:0 Джейми Варди (16), 2:0 Марк Олбрайт (43), 3:0 Хосе Улоа (51), 4:0 Естебан Камбиасо (52), 4:1 Чарли Остин (57), 5:1 Андрей Крамарич (86)
24.05.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Саутхемптън 2:0
1:0 Франк Лампард (31), 2:0 Серхио Агуеро (88)
24.05.15
17:00 ч.
Нюкасъл – Уест Хям 2:0
1:0 Муса Соуса (54), 2:0 Йонас Гутиерес (85)
24.05.15
17:00 ч.
Сток Сити – Ливърпул 6:1
2:0 Маме Бирам Диуф (22, 26), 3:0 Джонатан Уолтърс (30), 4:0 Чарли Адам (41), 5:0 Стивън Нзонзи (45), 5:1 Стивън Джерард (70), 6:1 Питър Крауч (86)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.