Реал (Мадрид) разби градския съперник Хетафе със 7:3 в мач от последния 38-и кръг на Примера дивисион. Срещата бе последна за двата тима този сезон във всички турнири. Кристиано Роналдо се развихри с хеттрик, който му гарантира голмайсторския приз Пичичи с 48 попадения през тази кампания. Португалецът бе заменен след почивката в 58-ата минута от норвежкия талант Мартин Йодегаард, станал най-младият футболист, дебютирал за "кралския" клуб.

Наказаният треньор на „кралския” клуб Карло Анчелоти изгледа мача от ложите, а феновете на „Сантяго Бернабеу” го аплодираха бурно при назоваването на неговото име от диктора на стадиона. Така привържениците демонстрираха явно, че искат италианецът да запази поста си, въпреки че отборът не спечели нито един трофей през сезона.

Кристиано Роналдо, Хесе Родригес и Хавиер Ернандес действаха в предни позиции за „белия балет”, а зад тях играха Асиер Ияраменди, Тони Кроос и Хамес Родригес.

Реал поеведе в 13-ата минута, когато Кристиано Роналдо се разписа след пас на Марсело. Девет минути по-късно гостите изравниха след далечен шут на Серхио Ескудеро, а в 26-ата минута направиха и обрат с гол на Диего Кастро, възползвал се от пас на Педро Леон.

Роналдо изравни в 32-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, а две минути по-късно обърна нещата в полза на „кралския” клуб след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Карлос Вигарай срещу Хавиер Ернандес – Чичарито. В 42-ата минута Мехди Ласен беше най-съобразителен след центриране от ъглов удар и изравни за 3:3.

След почивката в 47-ата минута Чичарито бе точен за 4:3 след пас на Хесе Родригес. Класата на Реал си каза думата и в 51-ата минута Хамес Родригес покачи на 5:3. След още 20 минути игра пък Хесе Родригес бе точен за 6:3, възползвайки се от подаване на Хамес Родригес.

В последната 90-а минута се разписа и бразилецът Марсело, оформяйки крайното 7:3 след втората асистенция в мача на Хесе Родригес.

С успеха си Реал събра 92 точки и завърши сезона на 2 точки зад шампиона Барселона. Хетафе приключи кампанията на 14-а позиция с 37 точки.

Реал (Мадрид) – Хетафе 7:3
1:0 Кристиано Роналдо (13), 1:1 Серхио Ескудеро (22), 1:2 Диего Кастро (26), 2:2 Кристиано Роналдо (32), 3:2 Кристиано Роналдо (34-дузпа), 3:3 Мехди Ласен (42), 4:2 Хавиер Ернандес (47), 5:3 Хамес Родригес (51), 6:3 Хесе Родригес (71), 7:3 Марсело (90)

Атлетик (Билбао) – Виляреал 4:0
1:0 Ариц Адурис (25-дузпа), 2:0 Ираола (28), 3:0 Бенят (36), 4:0 Ариц Адурис (60)
23.05.15
19:30 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
1:0 Лионел Меси (5), 2:0 Лионел Меси (59), 2:1 Лукас Перес (67), 2:2 Диого Саломао (76)
23.05.15
19:30 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) 0:0
23.05.15
19:30 ч.
Райо Валекано – Реал Сосиедад 2:4
0:1 Карлос Вела (19), 0:2 Гонзало Кастро (21), 1:2 Буено (42), 2:2 Морсило (64), 2:3 Агирече (73), 2:4 Елустондо (75)
23.05.15
19:30 ч.
Ейбар – Кордоба 3:0
1:0 Микел Арубарена (6), 2:0 Раул Навас (11), 3:0 Андер Капа (34)
23.05.15
19:30 ч.
Селта – Еспаньол 3:2
0:1 Серхио Гарсия (23-дузпа), 1:1 Уго Майо (38), 1:2 Кристиан Стуани (48), 2:2 Густаво Кабрал (58), 3:2 Нолито (76)
23.05.15
19:30 ч.
Алмерия – Валенсия 2:3
1:0 Томас Партей (9), 1:1 Николас Отаменди (28), 2:1 Сориано (37), 2:2 Софиан Фегули (45), 2:3 Пако Алкасер (80)
23.05.15
19:30 ч.
Малага – Севиля 2:3
0:1 Хосе Антонио Рейес (52), 0:2 Евер Банега (55), 0:3 Алейкс Видал (62), 1:3 Хави Гера (67), 2:3 Хави Гера (90+2)