Монако победи като гост Лориен с 1:0 в среща от последния 38-и кръг във френската Лига 1 и завърши на трето място със 71 точки, гарантиращи му участие в Шампионската лига следващия сезон. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната скамейка на монегаските и не влезе в игра, а в герой за успеха им се превърна белгиецът Яник Ферейра Караско, реализирал единствения гол в мача още в 20-ата минута след асистенция на португалеца Бернардо Силва. Победата на Монако можеше да бъде и по-убедителна, но след почивката в 48-ата минута нападателят Антони Мартиал пропусна дузпа. След загубата си Лориен приключи сезона на 16-а позиция с 43 точки.

Вторият от претендентите за третата позиция Олимпик (Марсилия) се наложи у дома над Бастия с 3:0. Голове на Димитрий Пайе (14) и Лукас Окампос (89), както и автогол на Александър Джику в 39-ата минута осигуриха победата на марсилци, които в крайна сметка останаха четвърти в класирането с 69 точки. Бастия завършва на 12-а позиция с 47 точки.

Сент Етиен също се надяваше на издънка на Монако, побеждавайки като домакин Гинган с 2:1. Макс Градел (36, 49) бе точен на два пъти за „зелените”, а Клаудио Беавю (61-дузпа) се разписа за гостите. В крайна сметка Сент Етиен остана пети с 69 точки и също като Олимпик (Марсилия) ще играе в Лига Европа. Гинган приключи кампанията на десета позиция с 49 точки.

Лориен - Монако 0:1
0:1 Яник Ферейра Караско (20)

Съставът на Монако: 1.Субашич, 6.Рикардо Карвальо, 3.Курзава, 2.Фабиньо, 13.Уолъс, 28.Тулалан, 8.Жоао Моутиньо, 22.Кондогбия, 17.Ферейра Караско (90 - 7.Дирар), 15.Бернардо Силва, 23.Мартиал (77 - 18.Жермен)
Резерви: 7.Дирар, 10.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ, 12.Матеус Карвальо, 14.Бакайоко, 16.Стекеленбург, 18.Жермен, 21.Ечиеджиле

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 38 КРЪГ
23.05.14
22:00 ч.
Бордо – Монпелие 2:1
1:0 Диего Роланд (9), 2:0 Диего Ролан (39), 2:1 Джамел Бакар (63)
23.05.14
22:00 ч.
Каен – Евиан 3:2
1:0 Ерв Базил (60), 2:0 Моду Согу (66-автогол), 3:0 Ерв Базил (68), 3:1 Оливие Сорлен (86), 3:2 Моду Согу (90+3)
Олимпик (Марсилия) – Бастия 3:0
1:0 Дмитрий Пайе (14), 2:0 Александър Джику (39-автогол), 3:0 Лукас Окампос (89)
23.05.14
22:00 ч.
Метц – Лил 1:4
0:1 Флоран Балмон (40), 0:2 Идриса Гуейе (41), 0:3 Нолан Ру (44), 0:4 Нолан Ру (69-дузпа), 1:4 Хосе Луис Паломино (83)
23.05.14
22:00 ч.
ПСЖ – Реймс 3:2
1:0 Единсон Кавани (30), 2:0 Адриен Рабио (45), 2:1 Айса Манди (54), 3:1 Единсон Кавани (83), 3:2 Грежон Кие (89)
Сент Етиен – Гинган 2:1
1:0 Макс Градел (36), 2:0 Макс Градел (49), 2:1 Клаудио Беавю (61-дузпа)
23.05.14
22:00 ч.
Тулуза – Ница 2:3
0:1 Нийл Маупай (8), 0:2 Ерик Баутек (34), 0:3 Ерик Баутек (53), 1:3 Бен Йедер (79), 2:3 Оскар Трехо (81)