Футболистите на Етър постигнаха очаквана победа над Павликени, но категоричното 4:0 бе фиксирано едва в заключителните минути на мача от 24-ия кръг на Северозападната "В" група. Пред повече от 700 зрители на стадион „Ивайло” двубоят започна с най-ранния гол този сезон. Течеше още 1-ата минута, когато Димитър Байдаков бе съборен в пенална и реферът отсъди дузпа, която фаулираният реализира с неспасяем удар в десния ъгъл – 1:0.

Наставникът на домакините Георги Василев пусна Байдаков титуляр срещу Павликени, а другата промяна в стартовия състав бе на вратата, където започна Ивайло Петков вместо Русев. В 13-ата минута обаче Ивелин Аладжов получи контузия и бе откаран в болница (впоследствие се оказа, че става въпрос само за навехване) и на терена се появи Емил Копаранов, който отиде в центъра на защитата, а Цветан Петров заигра като бек. До почивката обаче „виолетовите” продължиха лежерно и почти не създадоха опасности, освен един удар от фаул на Тихомир Кънев от 25 метра в ъгъла, спасен от вратаря на гостите.

Малко преди почивката Байдаков отново бе съборен в наказателното поле, но реферът Христо Минчев му вдигна жълт картон за симулация.

През втората част Етър позасили натиска. Удар на Искрен Писаров мина до десния стълб, а в 50-ата минута последва голямо мелле пред вратата на Павликени с няколко опита за удар, завършило с изстрел на Кямил в напречната греда. Отново Байдаков проби отдясно и намери Кямил, който би в аут, а удар на Мартин Николов по земя бе уловен от вратаря Киров. Постепенно гостите отпаднаха физически и бяха натикани от етърци пред вратата им, което донесе и последвалите голове. В 74-ата минута след центриране отдясно Байдаков удвои резултата, като преди да влезе топката рикошира и у защитника Димитър Цонев.

Бурно подкрепян от агитката, Байдаков навлезе на скорост отдясно и сложи топката на главата на Иван Петков, чийто удар бе спасен от вратаря. Дойде и 83-ата минута, когато Искрен Писаров излезе сам срещу вратаря и с отмерен удар за пореден път тази пролет се разписа – 3:0. Гостите съвсем рухнаха и до края въпросът бе само колко голове ще получат. В 87-ата минута Писаров проби отдясно и центрира, а Иван Петков технично отклони топката в мрежата за крайното 4:0.

Както е известно, Етър вече си гарантира второто място на Северозапад, където шампион стана Спартак (Плевен). Очаква се "виолетовите" да попълнят състава на "Б" група за новия сезон.

Съставът на Етър: Ивайло Петков, М. Николов, Аладжов (13 Копаранов), Анев, Макенджиев, Кямил (67 Николаев), Петров, Писаров, Кънев (68 Иван Петков), Колев, Байдаков