Лудогорец стана шампион за четвърти пореден път в историята си. Разградчани спечелиха предсрочно трофея, след като в мач от 30 кръг победиха с 4:1 Локомотив (София). Двубоят бе предшестван от откриване на новата трибуна "Козмин Моци" на стадиона от премиера Бойко Борисов, министри, както и президента на БФС Борислав Михайлов. Малката Крисия зарадва публиката с изпълнение, а фолк певицата Деси Слава изпя и новия химн на Лудогорец.

Жуниор Кишада вкара два гола (45+1, 48), а по един добавиха Марселиньо (23) и Върджил Мисиджан (56). Даниел Генов отбеляза почетното попадение за Локомотив София от пряк свободен удар в 66-ата минута.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи няколко промени в титулярния състав. Вратарят Владислав Стоянов днес стана татко и пропусна срещата, като на негово място излезе Иван Чворович. В защита липсваше наказания Барт, като на негово място излезе Терзиев, партнирайки си с Моци. Напред нямаше никакви промени в състава. Треньорът на Локомотив София Димитър Васев също заложи на титулярния си състав.

Лудогорец изцяло диктуваше двубоя и до 32-ата минута, когато откри резултата пропусна няколко изгодни положения. В 9-ата минута Ешпиньо стреля от фаул, но в аут. В 14-ата минута Митрев спаси удар на Абало. Последваха две възможности за гол в една атака, но Ешпиньо пропусна, а след това и Бранеков изби сигурен гол. В 32-ата минута Мисиджан започна атака отляво, върна топката в наказателното поле, където Марселиньо с удар по земя откри резултата. В 43-ата минута бе най-спорното положение в двубоя, когато съдиите отмениха гол на Йордан Тодоров от Локо (Сф). Реферите прецениха, че футболистът е играл с ръка преди да прати топката във вратата. В добавеното време на първото полувреме Кишада покачи на 2:0 след диагонален удар от ъгъла на наказателното поле.

Още в 48-ата минута Кишада направи резултата 3:0. Абало центрира отдясно и нападателят засече във вратата на Митрев. В 56-ата минута Върджил Мисиджан получи извеждащо подаване от Абало, напредна отдясно, мина покрай излезлия да го пресрещне вратар Митрев и плъзна топката в опразнената врата. В 66-ата минута Даниел Генов изпълни перфектно пряк свободен удар и намали резултата на 1:4.

До края двубоят се доиграваше, като домакините имаха още няколко възможности, но не вкараха нови голове.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 4:1
1:0 Марселиньо (23), 2:0 Жуниор Кишада (45+1), 3:0 Жуниор Кишада (48), 4:0 Върджил Мисиджан (56), 4:1 Даниел Генов (66)