Етър и Спартак (Плевен) завършиха наравно 1:1 пред повече от 2000 зрители на стадион „Ивайло” в дербито на Северозападната "В" група. Атмосферата по трибуните бе изключителна при завръщането на „виолетовите” на техния стадион. След мача обаче имаше грозни сцени. Феновете на двата тима си налетяха, започнаха да се замерят с бутилки и да си разменят обиди от рамките на няколко метра разстояние и само бързата намеса на полицията предотврати по-сериозни ексцесии.

Преди мача пък треньорът Георги Василев, който се завърна на „Ивайло” след 23-годишно отсъствие, получи огромен букет цветя, връчен му от президента на клуба Александър Нанков под овациите на публиката, пише Sport-vt.com. Горещо аплодиран бе и легендата на Етър Красимир Балъков. Треньорът на Литекс изгледа мача на трибуните редом с кмета Даниел Панов, областния управител проф. Пенчо Пенчев, депутата Евгени Стоев, кмета на Плевен проф. Димитър Стойков и др.

Етърци имаха териториален превес в началните минути, но той не донесе чисто голово положение. Постепенно Спартак овладя инициативата и в 17-ата минута опасен удар на Любомир Иванов мина над гредата. В средата на полувремето на два пъти се наложи вратарят Русев да избива удари на голмайстора на „В” група Стефан Христов. Гостите показаха, че са сериозен отбор и доминираха в дълги периоди от мача. Най-чистата възможност на Етър до почивката бе в 43-ата минута, когато Искрен Писаров бе изведен отдясно и стреля опасно под гредата, но вратарят Антонов извади топката в корнер.

Втората част също започна с надмощие на плевенчани и първо Христов от малък ъгъл стреля в ръцете на Русев. В 52-ата минута обаче Васил Шопов направи дълъг рейд в наказателното поле и пусна пред опразнената врата на Стефан Христов за 0:1. „Виолетовите” потърсиха изравняване и Кямил бе изведен сам срещу Антонов, но от въздуха би във вратаря. В игра влезе Байдаков, който намери в 64-ата минута отлично Писаров, но ударът му в долния ъгъл бе изваден в корнер.

Гостите пък търсеха всяка възможност за опасни контри, което направи играта много динамична. Шопов и Христов бяха много напористи и често бяха извеждани в добри позиции, като в 75-ата минута удар на Шопов бе спасен от Русев. Спартак пропусна да реши мача в 83-ата минута, когато след центриране отдясно Христов направи невероятен пропуск и би над опразнената врата.

Георги Василев засили още атаката, като пусна и Иван Петков на мястото на Кямил. Атаките бяха увенчани с успех в 87-ата минута, когато защитникът Кристиян Григоров игра с ръка в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за Етър. От бялата точка Тихомир Кънев бе хладнокръвен и вкара за 1:1. Това бе и първият гол, който Спартак допуска след 725 минути игра. Така мачът завърши реми, а и двата отбора останаха непобедени от доста време насам. Гостите вече имат 10 победи и едно реми, а етърци – 12 победи и 2 равенства. Спартак не можа да си осигури на теория влизането в „Б” група още с този мач и вероятно ще го стори в сряда, когато приема на стадион "Плевен" Партизан (Червен бряг). Отборът на Бойко Цветков се нуждае само от още 3 точки в оставащите четири кръга, тъй като печели служебно 3:0 срещу отказалия се Ситомир (Никопол). Етър пък като втори ще чака решение от БФС за попълване на „Б” група.

Етър - Спартак (Плевен) 1:1
0:1 Стефан Христов (52), 1:1 Тихомир Кънев (87-дузпа)

Етър: Румен Русев, Мартин Николов, Ивелин Аладжов (68 - Петров), Радослав Анев, Милчо Макенджиев, Джихат Кямил (77 - Иван Петков), Николай Николаев (61 - Димитър Байдаков), Искрен Писаров, Емил Копаранов, Тодор Колев, Тихомир Кънев

Спартак: Станислав Антонов, Станислав Георгиев, Живко Господинов, Роберт Петров, Кристиян Григоров, Тихомир Тодоров, Любомир Тодоров (77 - Венцислав Миленов), Антони Иванов, Стефан Христов, Васил Шопов, Любомир Иванов (66 - Христо Кирев)