Миньор (Перник) постигна сладка победа с 1:0 срещу Пирин (Гоце Делчев) в дербито от 25-тия кръг на Югозападна "В" група. Интригуващият сблъсък между втория и третия се игра пред близо 1000 зрители на стадион "Миньор". Публиката бурно окуражава любимците си, които ги зарадваха с победата над неврокопчани.

Единственото попадение реализира капитанът Адриан Олегов в 72-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Пирин. Гостите опитаха да стигнат до изравняване, като футболистите им се поизнервиха и към края главният съдия Таско Тасков даде два червени картона на Мурад Ибраим и Зефир Катунчев, което окончателно отказа неврокопчани. Феновете на Миньор бяха много близо до саморазправа с Катунчев, който ги подразни при излизането си. Наложи се помощникът на Христо Янев - Ивайло Петров-Пифа да усмирява разгорещените ултраси на перничани.

След победата Миньор събра 55 точки и продължава да изостава с 3 зад лидера Оборище (Панагюрище), който спечели с 4:1 срещу Конелиано (Герман). Пирин (Гоце Делчев) вече е четвърти с 51 точки, а Сливнишки герой излезе трети с 52.

Миньор (Перник) - Пирин (Гоце Делчев) 1:0
1:0 Адриан Олегов (71)

Миньор (Перник): 1.Даниел Леонтиев, 17. Иво Райков, 3. Адриан Олегов (К), 2. Виктор Райчев, 21. Милен Кикарин, 28. Иван Илиев, 20. Томи Костадинов,  23. Йордан Йорданов, 10. Александър Александров, 15. Мирослав Тодоров, 7. Даниел Стефанов
Треньор: Христо Янев

Пирин (Гоце Делчев): 33. Костадин Янев, 4. Христо Гоговски, 6. Ахмед Адемов, 7. Мариян Ловков, 11. Благой Пасков, 14. Георги Самокишев (К), 22. Сашко Лачев, 23. Мурад Ибраим, 25. Радослав Моллов, 30. Иван Спахиев
Треньор: Стойчо Драмов