Олимпик (Лион) победи борещия се за оцеляването си в елита Евиан с 2:0 на своя „Стад Жерлан” в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1 и поне временно се изкачи на върха в класирането заради по-добрата си голова разлика от тази на ПСЖ.

Точни за успеха на „хлапетата” бяха Клеман Грение (20) и Александър Лаказет (38-дузпа) още през първата част, а след почивката гостите така и не намериха сили поне за почетно попадение.

След победата си Олимпик (Лион) събра 71 точки, колкото има и шампионът ПСЖ, но излезе на върха във временното класиране заради по-добрата си голова разлика. Парижани гостуват утре на Нант и дори при равенство ще си върнат лидерската позиция. Евиан е в опасната зона на 18-о място с 37 точки само на една от спасителната 17-а позиция, заемана в момента от Реймс, който е и с мач по-малко.