Торино спечели градското дерби с Ювентус за първи път от 20 години. В мач от 32 кръг на Серия „А“ „биковете“ се наложиха с 2:1 с победен гол на бившия играч на „бианконерите“ Фабио Куалярела. Предишният успех на Торино в дербито за първенство беше на 9 април 1995 г. (2:1), а след това „Старата госпожа“ имаше 13 победи, а четири мача бяха завършили наравно.

Андреа Пирло даде аванс на Ювентус в 35-ата минута с точно изпълнение на фаул, а точно преди почивката Матео Дармиан изравни след асистенция на Фабио Куалярела. В 57-ата минута ролите се размениха и Дармиан подаде за победния гол на Куалярела, който преди дербито си пожела да вкара решителен гол срещу бившия си тим.

Играчите на „Старата госпожа“ три пъти удариха гредите и претендираха за неотсъдена дузпа за игра с ръка на Емилиано Морети. Въпреки загубата Ювентус остава лидер в класирането със 73 точки, 14 повече от Лацио, който направи равен с Киево.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 32 КРЪГ
25.04.15
19:00 ч.
Удинезе - Милан 2:1
1:0 Джанпиеро Пинци (58), 2:0 Емануел Агиеманг - Баду (74), 2:1 Джанпаоло Пацини (88)
25.04.15
21:45 ч.
Интер - Рома 2:1
1:0 Ернанес (15), 1:1 Раджа Наинголан (63), 2:1 Мауро Икарди (88)
26.04.15
13:30 ч.
Аталанта - Емполи 2:2
0:1 Рикардо Сапонара (41), 1:1 Дарио Гомес (43), 1:2 Масимо Макароне (60), 2:2 Херман Денис (90+3)
26.04.15
16:00 ч.
Верона - Сасуоло 3:2
1:0 Хуан Гомес (30), 1:1 Вангелис Морас (35-авт.), 2:1 Лука Тони (63), 3:1 Лука Тони (71), 3:2 Антонио Флоро Флорес (89)
Торино - Ювентус 2:1
0:1 Андреа Пирло (35), 1:1 Матео Дармиан (45), 2:1 Фабио Куалиарела (57)
26.04.15
16:00 ч.
Дженоа - Чезена 3:1
1:0 Андреа Бертолачи (38), 2:0 Диего Пероти (45), 3:0 Леонардо Паволети (53), 3:1 Карлос Карбонеро