В супер мач превърнаха срещата помежду си отборите на Марсилия и Лориен в първи двубой от 34-ия кръг на Лига 1. За съжаление на домакините обаче борещият се за място в Шампионската лига Олимпик загуби изненадващо с 3:5.

Гостите поведоха комфортно с голове на Джордан Аю в 9-ата и на Франсоа Белуго в 14-ата минута. Резултат, който не претърпя промяна до края на първото полувреме. Опитите на домакините все пак доведоха до успех в 59-ата минута. Тогава Андре Аю намали на 1:2, а Жереми Моел възстанови равенството в 67-ата.

Прекалено кратка обаче се оказа радостта на домакините, които веднага след подновяването на играта позволиха на Ромен Филипоте да вкара за 3:2. Но белгиецът Миши Бачуай бе точен за 3:3 четвърт час преди края на редовното време.

И въпреки това гостите, в рамките на две минути, отбелязаха нови два гола. Първо Аю реализира второто си попадение в мача за 4:3, след което в 86-ата Матиас Отре оформи успеха на Лориен на 5:3.

А благодарение на него отборът вече има 38 точки на 14-ото място и продължава борбата за оставане в елита. Марсилия пък е пети с 57 - на две зад Монако, който е в зона Шампионска лига и с еднакъв актив с четвъртия Сент-Етиен, който обаче също като монегаските е със среща пасив.

Интересно е да се отбележи, че Джордан Аю е възпитаник на школата на Марсилия, а за първияя тим има 111 мача. Освен това другият голмайстор тази вечер - Андре Аю, му е брат.

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 34 КРЪГ
24.04.15
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) - Лориен 3:5
0:1 Джордан Аю (9), 0:2 Франсоа Белуго (14), 1:2 Андре Аю (59), 2:2 Жереми Моел (67), 2:3 Ромен Фелипоте (68), 3:3 Миши Бачуай (76), 3:4 Джордан Аю (84), 3:5 Матиас Отре (86)