Днепър се класира за 1/2-финалите на Лига Европа, след като победи Брюж с 1:0 в реванша от 1/4-финалната фаза на турнира. Първият мач в Белгия бе завършил при резултат 0:0. Това е първи 1/2-финал за украинския тим в евротурнирите.

Първото полувреме и двата тима действаха предпазливо. Домакините търсеха по-активно гола, а гостите не отправиха нито един удар към вратата на Денис Бойко. В 58-ата минута домакините успяха да пратят кълбото в мрежата, но попадението на Селезньов бе отменено заради засада.

Реваншът също вървеше към нулево равенство, но в самия край на срещата домакините ликуваха. В 82-ата минута Йевхен Шаков отбеляза единствения и победен за украинския тим гол на Олимпийския стадион в Киев.

Така Днепър си осигури място в следващия етап и е само на крачка от финала на турнира в полската столица Варшава. Жребият за 1/2-финалите е днес от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

1_14.jpgdnepr.jpgДНЕПЪР - Брюж 1:0
(в първия мач 0:0, общ резултат 1:0)
1:0 Йевхен Шаков (82)