Брюж и Днепър завършиха 0:0 в Белгия в първия си мач от 1/4-финалите на Лига Европа и ще решават всичко в реванша след седмица на украинска земя.

През първото полувреме головите положения пред двете врати бяха твърде малко. Тими Симонс и Лиор Рефаелов пробваха мерника си от домакините, но без успех. Валери Федрочук и Руслан Ротан пък опитаха да отбележат за Днепър, но и те не застрашиха сериозно противниковата врата.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко. Съперниците продължиха да водят сериозна битка в центъра на терена, а двамата вратари не бяха сериозно затруднени. Том де Сутер и Хосе Искиердо опитаха да затруднят стража на Днепър, а Руслан Ротан, Коноплянка и Яба Канкава пропуснаха от изгодни позиции за гостите.

Реваншът в Украйна е след седмица на 23 април (четвъртък) отново от 22:05 часа българско време.

1_14.jpgdnepr.jpgБрюж - Днепър 0:0