Наполи се класира за полуфиналите в Лига Европа. Тимът на треньора Рафа Бенитес и Волфсбург завършиха 2:2 в реванш от четвъртфиналите на турнира. "Сините" си бяха осигури предрочно участието в следващата фаза след респектиращата победа с 4:1 в първата среща.

Гостите се нуждаеха от чудо, за да продължат напред. Треньорът им Дитер Хекинг освен това не можеше да разчита на белгийския национал Кевин де Бруйне и на световния шампион Андре Шюрле, които са контузени.

Всичките голове паднаха след почивката. В 50-ата минута Хосе Кайехон изведе домакините напред - 1:0. Четвърт час по-късно Дрийз Мартенс покачи на 2:0. "Вълците" обаче не се предадоха и се вдигнаха на щурм. Тим Клозе намали резултата в 71-ата минута след асистенция на Арнолд. Само 2 минути по-късно Иван Перишич простреля вратаря на Наполи Мариано Андухар за 2:2.

volfsburg.jpgnapoli.jpgНАПОЛИ - Волфсбург 2:2
(в първия мач 4:1, общ резултат 6:3)
1:0 Хосе Кайехон (50), 2:0 Дрийс Мертенс (65), 2:1 Тим Клозе (71), 2:2 Иван Перишич (73)