Наполи на практика си осигури класирането на полуфиналите в Лига Европа. Тимът на празнуващия 55-и рожден ден испански специалист Рафаел Бенитес му подари убедителна победа с 4:1 над Волфсбург като гост в първи четвъртфинален мач и обезмисли реванша.

Още до почивката италианският тим водеше с 2:0. Игуаин откри резултата след четвърт час игра. Аржентинецът овладя отличен пас на Мертенс, пребори се с двама защитници в зелено и простреля безпомощния вратар Диего Беналио – 0:1. Марек Хамшик покачи в 23-ата минута. Този път Игуаин влезе в ролята на асистент. Гонсало проби по дясното крило и центрира към бързия словак, който хладнокръвно опъна мрежата за 0:2. Най-чистото положение за домакините се откри пред Кевин де Бруйне. Секунди преди почивката белгийският национал уцели гредата зад Андухар.

През втората част в 65-ата минута Хамшик направи преднината на гостите отчайваща за Волфсбург. Хосе Кайехон се възползва от груба грешка на Гилавоги, отне топката, проби до наказателното поле, където центрира остро към непокрития си съотборник. Хамшик от точката на дузпата нямаше как да сбърка - 0:3. С това обаче натискът на Наполи не свърши. В 77-ата минута Маноло Габиадини покачи на 0:4. Датчанинът Никлас Бендтнер (80) направи поражението на "вълците" малко по-почетно. После резервата Габиадини уцели е гредата.

Реваншът в Италия е точно след седмица отново от 22:05 часа българско време.

volfsburg.jpgnapoli.jpgВолфсбург - Наполи 1:4
0:1 Гонсало Игуаин (15), 0:2 Марек Хамшик (23), 0:3 Марек Хамшик (64), 0:4 Маноло Габиадини (77), Никлас Бендтнер (80)