Монако изпусна победата в домакинския си мач срещу Рен. В среща от 33 кръг на Лига 1 двата тима направиха 1:1 на „Стад Луи II”, като гостите изравниха три минути преди края на двубоя.

Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за „монегаските“ и остана на терена до 67-ата минута, когато отстъпи мястото си на Ален Траоре.

Бернардо Силва откри резултата за Монако в 28-ата минута, когато при контраатака получи топката и проби в наказателното поле, за да стреля точно във вратата на Беноа Костел.

Махамаду Хабибу обаче изравни за Рен в 87-ата минута, когато Камил Гросицки с глава свали центриране отляво, а Хабибу от точката на дузпата прати топката в мрежата на Даниел Субашич.

С това равенство Монако взе аванс само от две точки пред Олимпик (Марсилия) в борбата за третото място. Рен е девети в класирането с 46 точки.

Монако - Рен 1:1
1:0 Бернардо Силва (28), 1:1 Махамаду Хабибу (87)

Ница - ПСЖ 1:3
0:1 Пасторе (39), 1:1 Бодмер (45), 1:2 Пасторе 63), 1:3 Кавани (69-дузпа)
18.04.15
21:00 ч.
Гинган - Евиан 1:1
1:0 Клаудио Бовю (44), 1:1 Николас Бланди (50)
18.04.15
21:00 ч.
Метц - Ланс 3:1
1:0 Флоран Малуда (13), 2:0 Буна Сар (57-дузпа), 3:0 Модибо Майга (79), 3:1 Аристот Мадиани (89)