Димитър Бербатов попадна в стартовия състав на Монако за домакинството на Сент Етиен в мач от 31-ия кръг на френската Лига 1. Българинът водеше атаката на "монегаските", като му помагаше бразилецът Матеус Карвальо. Монако обаче допусна издънка на свой терен  срещу коравите гости - 1:1. Тимът на Бербо все ощe е на четвърто място във временното класиране с 54 точки. Лидер е ПСЖ с 59 т.

Българинът се оплакваше от контузия и беше под въпрос за двубоя. В крайна сметка старши треньорът на домакините Леонардо Жардим реши да рискува и го пусна като титуляр. В 83-ата минута ветеранът беше сменен от Валер Жермен. Димитър пропусна предишния двубой срещу Реймс (3:1) преди паузата за европейските квалификации.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Домакините имаха териториално превъзходство, но рядко стигаха до голови позиции пред вратата на Руфие. При една от редките си контраатаки гостите поведоха. В 62-ата минута Табану напредна по лявото крило и центрира в пеналта пред Субашич. Оставеният непокрит Мевлют Ердинч засече с глава и опъна мрежата за 0:1. Отговорът на „монегаските” не закъсня. Появилият се секунди по-рано като резерва Антони Мартиал изравни в 68-ата минута с първото си докосване до топката. Нападателят засече ефектно от въздуха отлично центриране на Лейвин Курзава и не остави шансове на Стефан Руфие – 1:1.

Монако - Сент Етиен 1:1
0:1 Мевлют Ердинч (62), 1:1 Антони Мартиал (68)

Монако:
Субашич, Раджи, Курзава, Фабиньо, Уолас, Тулалан, Жоао Моутиньо, Кондогбия (59 - Бернардо Силва), Ферейра Караско, Бербатов (83 - Жермен), Матеус Карвальо (67 - Мартиал)

Сент Етиен: Руфие, Перин, Клерк, Катерин, Н’Гуемо (77 - Байс), Табану, Лемоан, Диаманд, Моне-Паке, Ердинч (81 - Ван Волфсвинкел), Моло (88 - Брисон)

Гинган – Олимпик (Лион)
Баланс: 17 мача, 6 победи за Гинган, 2 равенства, 9 победи за Олимпик (Лион)
Олимпик (Марсилия) – ПСЖ
Баланс: 71 мача, 31 победи за Олимпик (Марсилия), 17 равенства, 23 победи за ПСЖ

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.