Дунав увеличи преднината си на върха на Североизточната "В" група след категорична победа с 3:0 срещу втория Калиакра в мач от 20-ия кръг. Двубоят се игра на Градския стадион в Русе пред около 600 зрители. Най-верните привърженици на "драконите" отново подкрепиха подобаващо своите любимци, които ги зарадваха с 19-ата победа в първенството.

Избраниците на Веселин Великов бяха по-активни в първите минути и още във втората Мирослав Будинов се размина с топката, а при последвалият удар на Ивайло Раденцов вратарят Николай Радомиров спаси. Опитният Явор Въндев успя да се измъкне от русенската отбрана в 6-ата минута, но ударът му не създаде трудности на Цветомир Цанков. Диян Димов на свой ред също опита късмета си с изстрел от границата на наказателното поле след продължително разиграване в половината на гостите, но не намери целта. След това и Николай Колев имаше шанс да открие за Дунав, но се размина с топката от удобна ситуация. Въпреки по-активните действия от страна на домакините, до почивката резултатът остана непроменен - 0:0.

Малко след подновяването на играта Радомиров отново се наложи да се намесва след опасно центриране на Георги Чакъров, който с честите си серии от финтове създаваше много главоболия за отбраната на Калиакра.

В 51-ата минута Дунав поведе. Андреас Васев навърза противниковата отбрана отдясно и намери с точно подаване непокрития в малкото наказателно поле Будинов, който не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0. Само 10 минути по-късно таблото вече показваше 2:0 за домакините. Ивайло Раденцов прати топката в горния ляв ъгъл с точно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра, а агитката на "небесно-сините" го посрещна с феерия от факли.

В 77-ата минута резултатът стана класически. Диян Димов засече центриране отдясно на Васев и не даде шанс на Радомиров с воле за 3:0. До края с пропуски се отчетоха Васев, Будинов, Чакъров и по този начин русенци пропуснаха да запишат по-изразителна победа.

С успеха Дунав на практика отказа преследвача Каварна, повеждайки с цели 13 точки на върха. След 20 мача русенци има актив от 58 точки (19 победи, 1 равенство и нито една загуба). Головата разлика на "драконите" е 89:8. В следващия кръг Дунав гостува на Доростол - на 4 април от 16:00 часа в Силистра.

ДУНАВ (Русе) - КАЛИАКРА (Каварна) 3:0
1:0 Мирослав Будинов (51), 2:0 Ивайло Раденцов (61), 3:0 Диян Димов (77)

Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (79 мин. - Светослав Читаков), Андреас Васев, Николай Колев (76 мин. - Йордан Димитров), Георги Чакъров (87 мин. - Динко Станчев), Мирослав Будинов.

Калиакра (Каварна): Николай Радомиров, Детелин Димитров, Георги Христов (65 мин. - Алекси Аврамов), Дарин Андонов, Ивелин Василев, Симеон Симеонов, Траян Дянков, Петко Цанков, Явор Въндев (68 мин. - Георги Станчев), Цветомир Валериев (81 мин. - Васко Боев), Християн Кожухаров.