Асеновец (Асеновград) и ОФК Поморие завършиха наравно 1:1 в среща от 21-ия кръг на Югоизточната "В" група. От лагера на домакините имаха претенции към главния рефер за неотсъдени дузпи през втората част на двубоя.

Мачът на стадион “Шипка” предложи много борба на тежкия терен. Гостите от Поморие откриха резултата още във втората минута. Любомир Божинов центрира в наказателното поле на Асеновец и Георги Петков с глава даде преднина на своя отбор – 0:1.

В следващите минути домакините се активизираха и създадоха няколко опасности пред противниковата врата. В 35-ата усилията на тима на Борислав Караматев дадоха резултат. Веселин Филипов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на ОФК Поморие и успя да изравни. До края на полувремето ново попадение не падна и двата отбора се оттеглиха при равенство – 1:1.

През втората част преобладаваха здравите единоборства и битката на терена. Домакините претендираха в две ситуации за неотсъдени дузпи, след като техни състезатели падаха в наказателното поле на ОФК Поморие, но главният рефер остана безмълвен. До края на срещата двата отбора не успяха да реализират нов гол и срещата приключи при 1:1.

ОФК Поморие продължава да бъде лидер в класирането с актив от 40 точки, докато Асеновец (Асеновград) остана на петото място с 29.

В следващия кръг асеновградчани ще пътуват до Карлово за среща с местния тим на "Левски", докато ОФК Поморие ще приеме предпоследния в класирането - ОФК Сливен.

2.Евроколеж (Пловдив) 17 10 3 4 28:16 33
3.Миньор (Раднево) 18 9 4 5 31:23 31
16.Стара Загора 18 1 1 16 17:56 4

* На 5 август 2014 г. Елхово съобщава, че се отказва от участие в първенството, а само два дни след това същото сториха и от Родопа (Смолян).  На 18 декември 2014 г. Стара Загора се отказва от участие в първенството. Резултатите на тима до този момент се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.