Манчестър Сити постигна класическа победа с 3:0 над Уест Бромич Албиън в мач от 30-ия кръг на Висшата лига на Англия. „Гражданите” се реваншираха частично пред феновете си след отпадането от Шампионската лига през седмицата. Вилфред Бони, Фернандо и Давид Силва бяха точни за успеха на тима на Мауел Пелегрини.

Гостите останаха с човек по-малко още във втората минута, когато Гарет Макаули бе изгонен от рефера. Нийл Суорбрик обаче направи изключителна грешка при отсъждането си. Вилфред Бони се измъкна сам срещу вратаря на гостите и бе повален от Крейг Даусън. Реферът обаче предизвика недоумението на всички и изгони Макаули вместо Даусън.

С човек повече на „гражданите” правеха каквото си искат по терена и създадоха над 40 положения за гол. В 27-ата минута Бони откри резултата, а в 40-ата Фернандо удвои. Давид Силва оформи класическата победа с гол в 77-ата минута.

Временно Сити се доближи на 3 точки от лидера Челси, но лондончани са с два мача по-малко. УБА е на 13-о място с 33 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ
21.03.15
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Бромич 3:0
1:0 Вилфред Бони (27), 2:0 Фернандо (40), 3:0 Давид Силва (77)
Сток Сити – Кристъл Палас
Баланс: 49 мача, 16 победи за Сток Сити, 12 равенства, 21 победи за Кристъл Палас
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 163 мача, 55 победи за Ливърпул, 44 равенства, 64 победи за Манчестър Юнайтед