Наполи е първият 1/4-финалист в Лига Европа след 0:0 срещу бившия тим на Станислав Манолев Динамо (Москва) в Русия. В първата среща от 1/8-финалите италианците бяха победили с 3:1 и реваншът премина спокойно за Рафа Бенитес и компания.

Наполи започна по-силно срещата и Дрис Мертенс можеше да открие резултата в 11-ата минута, а в 15-ата Хосе Кейехон удари греда.

Между 17-ата и 21-ата минута Динамо натисна гостите и вкара два гола, дело на Кристофър Самба и Александър Кокорин, но попаденията не бяха признати заради засада. Кевин Курани можеше да открие резултата в 70-ата минута и да създаде напрежение за Наполи, но стреля над вратата.

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е в петък, а срещите от 1/4-финалите са на 16 и 23 април.

napoli.jpgdinamo.jpgДинамо (Москва) - Наполи 0:0
(1:3 в първия мач)