"Левски" си свърши работата и постигна лесна победа с 4:0 в домакинството на Марек. По този начин "сините" събраха 34 точки и отново изпревариха "Ботев" (Пловдив) за шестото място. Утре от 15:30 часа обаче предстои развръзката в Коматево. Ако "канарчетата" победят ЦСКА, "Левски" няма да играе в първата шестица на плейофите. Както е известно, "жълто-черните" ги устройва единствено успех срещу "армейците", които пък имат шанс да прецакат вечния си съперник.

С 2 гола за победата на "Левски" срещу Марек блесна капитанът Владимир Гаджев. Първото си попадение в "А" група пък реализира сомалиецът Либан Абди, а също така се разписа и Антонио Аниете.

Избраниците на Стойчо Стоев нямаха проблеми срещу аутсайдера, който есента геройски се добра до точката срещу "Левски" (0:0). Днес обаче "сините" отвяха дупничани и постигнаха десетата си победа през първенството.

Домакините решиха интригата още до почивката, когато паднаха 3 гола. След един пропуск на Лукаш Гикевич в 7-ата минута с глава и удар в 14-ата на Мигел Бедоя от границите на наказателното поле в ръцете на вратаря на гостите Емил Михайлов, дойде 15-ата, когато "Левски" поведе. Тогава изстрел на Божидар Краев беше избит от стража на Марек, но топката попадна на крака на Гикевич, който върна с пета към Аниете и испанецът от малък ъгъл я промуши между краката на бранител и в мрежата на дупничани - 1:0.

"Сините" продължиха да доминират и в 39-ата минута резултатът набъбна до 2:0. Капитанът Владимир Гаджев вкара директно от пряк свободен удар. Националът изпълни в близост до десния ъгъл на наказателното поле на Марек, реализирайки по земя в долния ляв ъгъл на Емил Михайлов. В 42-ата отново Гаджев попадна в прегръдките на съотборниците си. Халфът направи двойно подаване с Аниете, като испанецът му върна с пета, след което Гаджев с параболичен удар от около 25 метра направи безпомощен Емил Михайлов - 3:0.

"Сините" започнаха активно и втората част. В 48-ата минута новото попълнение Либан Абди вкара първото си попадение в "А" група. Сомалиецът бе изведен отлично от рожденика днес Роман Прохазка в наказателното поле на Марек и с точен удар се разписа за 4:0.

До края пропуски направиха Емил Нину, Божидар Краев, Антонио Аниете и Валери Домовчийски, който игра в последните 15-ина минути, когато пропиля няколко добри ситуации пред Емил Михайлов.

Цял мач за "Левски" игра талантът Краев, а като резерва влезе Мики Орачев, който получи шанс за изява на левия бек.

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - МАРЕК 4:0
1:0 Антонио Аниете (15), 2:0 Владимир Гаджев (39), 3:0 Владимир Гаджев (42), 4:0 Либан Абди (48)

„ЛЕВСКИ“: 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка, 5.Борислав Стойчев, 3.Аймен Белаид, 31.Емил Нину (66 smqna.jpg 4.Мики Орачев), 10.Мигел Бедоя, 45.Владимир Гаджев topka.jpg topka.jpg (60 smqna.jpg 77.Стефан Велев), 12.Божидар Краев, 7.Либан Абди topka.jpg, 20.Антонио Аниете topka.jpg (75 smqna.jpg 17.Валери Домовчийски), 9.Лукаш Гикевич
Резерви: 23.Пламен Илиев, 4.Мики Орачев, 2.Александър Александров, 77.Стефан Велев, 18.Борислав Цонев, 11.Луис Педро, 17.Валери Домовчийски
Треньор: Стойчо Стоев