Марек и "Левски" завършиха наравно 1:1 в много нервен мач от 11-ия кръг на "А" група. Златко Бонев откри за домакините в 62-ата минута, когато беше изведен сам срещу Пламен Илиев и прокара топката между краката му за радост на публиката на дупничани. "Сините" стигнаха до точката на стадион "Бончук" след две дузпи, които съдията Георги Игнатов отсъди в тяхна полза. Първата беше пропусната от капитана Владимир Гаджев в 67-ата минута, а в 79-ата Мирослав Иванов отбеляза от бялата точка за крайното 1:1.

Мачът започна равностойно, но по трибуните настана хаос. Основната причина беше липсата на полиция. Оказа се, че униформените са ангажирани с предстоящите утре избори. На "Бончук" имаше единствено охранители, като някои от тях бяха "въоръжени" с палки в ръце. Много фенове на "Левски" бяха останали извън стадиона при старта на мача. След започването му обаче ултраси на "сините" започнаха да прескачат оградите и да нахлуват по трибуните, някои дори се озоваха сред запалянковците на Марек и така се стигна до сблъсъци. Заради безредиците съдията Георги Игнатов се принуди да прекъсне мача в 17-ата минута. След като напрежението беше потушено, играта бе подновена.

До почивката обаче нямаше кой знае колко футбол. Чак в 32-ата минута беше отправен първи точен удар в една от двете врати. Тогава силен изстрел на Пламен Крумов от над 20 метра беше отразен от Емил Михайлов. Малко след това Луис Педро пробва да отбележи, но неуспешно. Веднага след края на първото полувреме пък футболистите на двата отбора си заформиха меле. Всичко започна след разправия между Мартин Димитров от Марек и Луис Педро от гостите, след което играчите се вкупчиха, имаше размяна на удари. В мелето се включиха и всички хора от двата щаба, а на терена бързо нахлуха и охранители. След като страстите бяха охладени, съдията показа пет жълти картони. Санкционираните от Марек бяха трима, а от "Левски" двама - националите Веселин Минев и Владимир Гаджев, които бяха сред най-дейните в сбиването.

Още в началото на втората част Георги Иванов-Гонзо направи промяна с цел засилване на нападателната мощ. Появилият се като резерва Валери Домовчийски заигра с Антонио Аниете на върха на атаката, а Роман Прохазка беше изкаран. В 51-ата минута Божидар Краев засече с глава центрирана топка, пращайки я на сантиметри от лявата греда на вратата на Марек. 17-годишният талант игра цял мач за "Левски" днес. За Краев това беше първи случай, в който започва титуляр за "сините" в официален мач.

Домакините също опитваха да контраатакуват повече през втората част, а Домовчийски в 61-ата минута пропусна добро положение за откриване на резултата. В ответната атака Марек поведе. Гаджев загуби топката, която попадна в Крум Бибишков, той изведе Златко Бонев сам срещу Пламен Илиев, след което играчът на дупничани прокара топката между краката на стража на "сините" за 1:0. Гаджев пък веднага скочи към съдията, изразявайки претенции за игра с ръка на Марио Близнаков при ситуацията, в която му беше отнета топката. Претенциите на национала не бяха уважени, а трибуните на "Бончук" "взривени". Феновете на Марек се радваха и се надяваха, че любимците им ще повалят "сините", които преди седмица ликуваха с 3:2 над Лудогорец.

В 66-ата минута "сините" получиха първата дузпа. Борислав Николов скочи върху Аниете, който опитваше да играе с центрираната топка, но се озова на земята, което беше достатъчно на Георги Игнатов да посочи бялата точка. Гаджев обаче не успя да вкара. Емил Михайлов отрази удара на национала към долния му ляв ъгъл и преднината на дупничани се запази.

В 73-ата минута Мирослав Иванов направи своя дебют за този сезон в "А" група след като дълго време лекуваше контузия. Именно Шуменския Деко изравни резултата. В 77-ата минута Мирослав Иванов центрира отляво, топката срещна ръката на Емил Виячки, който беше на метър от ситуацията. Георги Игнатов отново посочи бялата точка, а опитният халф на "Левски" реализира за 1:1.

Избраниците на Гонзо направиха отчаяни опити да стигнат до пълния обрат. Дупничани също имаха шанс, но Пламен Илиев се намеси блестящо след удар на Еньо Кръстовчев в края и така равенството 1:1 остана непроменено.