Българският нападател Димитър Бербатов не попадна в стартовия състав на Монако за домакинството на Бастия в първи мач от 29-ия кръг на френската Лига 1. Българинът се очакваше да води атаката на "монегаските". В предни позиции обаче треньорът Леонардо Жардим заложи на младоците Бернардо Силва и Матеус. Монако се наложи с 3:0 и e на четвърто място във временното класиране с 50 точки. Лидер е Олимпик (Лион) с 57 т.

Бербо се появи на терена в 64-ата минута, когато смени Набил Дирар.  Домакините имаха пълно надмощие и поведоха в 22-ата минута с гол на Антъни Мартиал. От 32-ата минута гостите играха с човек по-малко, след като Дриса Диаките получи директен червен картон след нарушение срещу Матеус в наказателното поле. Съдията Руди Буке побърза да посочи „бялата точка” – дузпа! С изпълнението й се нагърби Леван Курзава, който обаче пропусна дузпата. В 43-ата минута Матеус Карвальо се възползва от пас на Набил Дирар и опъна мрежата за 2:0. В 51-ата минута Мартиал направи преднината на домакините класическа – 3:0.

После положението на гостите стана още по-тежко. Току-що влезлият в игра Джовани Сио беше изгонен с червен картон за безумен фаул срещу Курзава и Бастия остана с 9 души на игрището.

В друг мач от кръга Гинган победи като гост Ница с 2:1. С дубъл за победителите се отличи Кристоф Мандане (49, 61). Почетното попадение за домакините беше дело на Ерик Бауте (57).

Монако - Бастия 3:0
1:0 Антъни Мартиал (22), 2:0 Матеус Карвальо (43), 3:0 Антъни Мартиал (51)

Монако: Даниел Субашич, Лавин Курзава, Аймен Абденур, Рикардо Карвальо, Алмани Туре, Фабиньо (85 - Валер Жермен), Жоао Моутиньо, Антъни Мартиал (76 - Абду Диало), Набил Дирар (64 - Димитър Бербатов), Матеус Карвальо, Бернардо Силва

Бастия: Алфонс Ареола, Жулиен Палмиери (38 - Жил Чиони), Матийо Пейберне, Франсоа Модесто, Дриса Диаките, Кристиан Ромарич, Флойд Аюте, Гулиелме Жиле, Гаел Данич (76 - Абдула Кейта), Гаджи Тало (68 - Джовани Сио)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 29 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Ница - Гинган 1:2
0:1 Кристоф Мандане (49), 1:1 Ерик Бауте (57), 1:2 Кристоф Мандане (61)
Олимпик (Марсилия) - Лион
Баланс: 96 мача, 29 победи за Олимпик (Марсилия), 36 равенства, 31 победи за Лион

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.