Локомотив (Пловдив) се класира на 1/2-финалите за Купата на България, след като победи Локомотив (София) и на реванша в столицата. "Смърфовете" стигнаха до успеха с 2:1 след голове на Йоан Ласиман в 32-ата и Спас Делев в 54-ата минути, като продължават напред след общ резултат от двата мача 4:2. Единственото попадение за тима на Димитър Васев днес отбеляза Траян Траянов. Защитникът се разписа малко преди почивката за 1:1, но домакините нямаха сили за повече и закономерно напуснаха турнира.

В неделя "железничарите" се превърнаха в герои за феновете си, побеждавайки ЦСКА с 2:0. На същия обилно опесъчен терен в "Надежда" днес играчите на Локомотив (София) заровиха вирнатите си носове и бяха елиминирани от "смърфовете".

Гостите пристигнаха за реванша в столицата с редица кадрови проблеми. Сред няколкото контузени беше и капитанът Мартин Камбуров, като при отсъствието му в атака играха Йоан Ласиман, Спас Делев, Дани Кики и Бирсент Карагерен. Новото попълнение Мартин Сечков започна титуляр, а привлеченият вчера Радослав Димитров също дебютира, включвайки се като резерва.

Върналият се в Локомотив (София) Емил Гъргоров започна от първата минута в реванша. Освен включването от старта на Бадема, треньорът Димитър Васев направи още две промени в сравнение стартовите единадесет от победата над ЦСКА. Елтон смени Йордан Тодоров, а Траян Траянов започна на мястото на тежко контузения Ранджелович.

Първата опасност беше пред вратата на Йордан Господинов. В 17-ата минута Гъргоров изведе Преслав Йорданов на отлична позиция, но нападателят на Локо (Сф) не можа да отбележи, след като се озова сам срещу стража на "железничарите". В 32-ата Йоан Ласиман даде преднина на "смърфовете". След изпълнение на пряк свободен удар, Митрев изчисти топката, но тя се озова в Ласиман, който се разписа - 0:1. Французинът отбеляза и в първата среща на "Лаута", когато оформи крайното 2:1.

Локо (Сф) реагира на полученото попадение и още до почивката избраниците на Димитър Васев съхраниха надеждите си. В 43-ата минута Траян Траянов засече с левия крак центрираната от Даниел Генов топка от корнер и се разписа, след като беше изпуснат от Ласиман пред Йордан Господинов - 1:1.

След почивката домакините така и не намираха верния път към вратата на гостите. Локо (Пд) дори можеше да стигне до още по-изразителна победа. В 54-ата минута капитанът Дани Кики пропусна да вкара, а секунди след това Спас Делев направи 1:2 след перфектно изпълнен пряк свободен удар, при който Митрев не реагира и само изгледа как топката попада в левия му ъгъл. В 70-ата пък Дани Кики удари греда.

След елиминирането на Локо (Сф) Христо Колев-Бащата и синовете му очакват да научат кой ще им е противник за спора за място на финала. Жребият ще се тегли на 19 март.