Монако препъна шампиона ПСЖ, завършвайки 0:0 с него в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1. Димитър Бербатов влезе в игра за "монегаските" в 66-ата минута на мястото на Мартиал, който започна титуляр на върха на атаката. Гостите бяха без наказания си голмайстор Златан Ибрахимович.

През първото полувреме парижани имаха повече положения за гол, но на два пъти Кавани и веднъж Лавеци пропуснаха от чисти позиции да огорчат хърватския страж Субашич. Монако почти не застраши вратата на Салваторе Сиригу.

След почивката наставникът на домакините Леонардо Жардим се опита да внесе някаква промяна с пускането на Бербатов в игра, но и българинът не успя да помогне на съотборниците да стигнат до победен гол срещу шампионите.

Равенството попречи на ПСЖ да излезе на върха в класирането. Шампионът остава втори с 53 точки и една по-малко от лидера Олимпик (Лион). Монако е на четвърто място с 44 точки.

Монако - ПСЖ 0:0

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 27 КРЪГ
27.02.15
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) – Каен 2:3
1:0 Андре Айю (45+1), 2:0 Андре-Пиер Жиняк (63), 2:1 Никола Саубе (67), 2:2 Емилиано Сала (70), 2:3 Никола Бенезе (87)