Малага се доближи на три точки от Зона Европа, след като в мач от 25 кръг на Примера дивисион се наложи с 3:2 над Хетафе като домакин. Начело на гостите беше треньорът на Б отбора на клуба Пабло Франко, който временно замени напусналия през седмицата Кике Санчес Флорес.

Хуанми даде аванс на домакините в 10-ата минута, когато с глава засече центриране на Роберто Росалес. Това беше трети пореден гол на Хуанми в полза на Малага. Подобно постижение за клуба не е правено от Иско през февруари 2013 г.

Алваро Васкес изравни за Хетафе в 55-ата минута, когато на далечната греда засече центриране на Педро Леон. Само две минути по-късно андалусийците възстановиха аванса си. Серхи Дардер се разписа с удар от дъгата на наказателното поле.

В 68-ата минута Рикардо Орта вкара трети гол за Малага, след като от вратарското поле с акробатичен удар засече центриране на Саму Кастийеху. Четвърт час преди края Васкес вкара втори гол за Хетафе, когато на далечната греда получи топката от Емилиано Веласкес, който продължи центриране от корнер.

С този успех Малага събра 41 точки и вече е само на три от шестия в класирането Виляреал. Хетафе, който редува загуби и победи в последните си пет мача, остава на 14-о място с 26 точки, на четири над зоната на изпадащите.

Гранада – Барселона 1:3
0:1 Иван Ракитич (25), 0:2 Луис Суарес (48), 1:2 Рико (53-дузпа), 1:3 Лионел Меси (70)
28.02.15
19:00 ч.
Райо Валекано – Леванте 4:2
0:1 Виктор Касадесус (13), 1:1 Алберто Буено (23), 2:1 Алберто Буено (32), 3:1 Алберто Буено (33), 4:1 Алберто Буено (38), 4:2 Калу Уче (85)
28.02.15
21:00 ч.
Алмерия – Депортиво (Ла Коруня) 0:0
28.02.15
23:00 ч.
Малага – Хетафе 3:2
1:0 Хуанми (10), 1:1 Алваро Васкес (55), 2:1 Серхи Дардер (57), 3:1 Рикардо Орта (68), 3:2 Алваро Васкес (76)
01.03.15
13:00 ч.
Валенсия – Реал Сосиедад (F +)
Баланс: 127 мача, 54 победи за Валенсия, 32 равенства, 41 победи за Реал Сосиедад
Севиля – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 141 мача, 42 победи за Севиля, 45 равенства, 54 победи за Атлетико (Мадрид)