Евертън се класира по убедителен начин за осминафиналите на Лига Европа. "Карамелите" елиминираха с лекота швейцарския Йънг Бойс ан 1/16-финалите на турнира. Те бяха си осигурили предсрочно класирането за следващата фаз, след като бяха били и на швейцарска земя в първата среща с 4:1. На "Гудисън Парк" те обаче отново бяха безжалостни над отстъпващия по класа съперник и се наложиха с 3:1.

Секу Саного откри за гостите в 13-ата минута, но отговорът не закъсня. Ромелу Лукаку изравни в 25-ата от дузпа, а 5 по-късно направи обрата пълен - 2:1. Белгиецът наниза впечатляващ хеттрик в първия мач в Берн. Сънародникът му Кевин Миралас малко преди почивката реши всичко и се разписа за 3:1.
young.jpgeverton.jpgЕВЕРТЪН - Йънг Бойс 3:1
(4:1 в първия мач, общ резултат 7:2)
0:1 Саного Жуниор (13), 1:1 Ромело Лукаку (25-дузпа), 2:1 Ромелу Лукаку (30), 3:1 Кевин Миралас (42)