Евертън е само на крачка от класиране за 1/8-финалите в турнира Лига Европа. „Карамелите” спечелиха убедително с 4:1 при визитата си на Йънг Бойс в Берн в първи сблъсък от 1/16-финалната фаза на надпреварата.

Двубоят на „Стад дьо Сюис” започна много добре за домакините, които поведоха още в 10-ата минута, когато Гилем Оро се разписа за 1:0 след асистенция на Нуцоло. Последва обаче натиск на „карамелите”, които направиха пълен обрат в рамките само на 4 минути. Първо Ромело Лукаку изравни в 24-ата минута след подавана на Гарет Бади, а след това в 28-ата минута Шеймъс Коулмън направи 1:2 след асистенция на Стивън Нейсмит. До края на първата част Лукаку се разписа още веднъж в 39-ата минута за 1:4.

След почивката в 58-ата минута Лукаку оформи и своя хеттрик, след като се възползва от чудесно подаване на Рос Баркли. В 64-ата минута Оро изпусна дузпа, отсъдена за домакините, а Стоунс от гостите бе изгонен с директен червен картон за извършеното нарушение за 11-метровия наказателен удар. Постепенно английският тим намали оборотите и в крайна сметка се задоволи с успех само с три гола разлика.

Реваншът на „Гудисън Парк” е точно след седмица на 22 февруари от 22:05 часа българско време.

young.jpgeverton.jpgЙънг Бойс – Евертън 1:4
1:0 Гилем Оро (10), 1:1 Ромело Лукаку (24), 1:2 Шеймъс Коулмън (28), 1:3 Ромело Лукаку (39), 1:4 Ромело Лукаку (58)