Монако победи Ница с 1:0 като гост в първи мач от 26-ия кръг на френската Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов излезе титуляр за "монегаските”, но не впечатли с изявите си. Бербатов беше подпомаган в офанзивен план от Матеус Карвальо, за когото това беше и дебют.

В 38-ата минута Митко изведе Матеус сам срещу вратаря, но ударът на бразилеца беше слаб и неточен. Три минути по-късно самият Бербо засече от воле центриране отляво, но силният му шут беше спасен от Хасен. От 43-ата минута гостите играха с човек по-малко, след като Абденур получи директен червен картон за груб фаул срещу Женевоа от домакините.

Бербатов остана на терена до 58-ата минута, когато беше сменен от Бернардо Силва. Именно резервата се превърна и в герой на вечерта. Силва вкара победното попадение в 85-ата минута. Португалецът се възползва от грешка на Гомис и Диавара и опъна мрежата за 0:1. Монако вече е четвърти във временното класиране с 43 точки. Лидерът Олимпик (Лион) е с 51 т.

НИЦА - Монако 0:1
0:1 Бернардо Силва (85)

Монако: 1.Субашич, 5.Абденур, 3. Курзава (35 - 38. А. Туре), 2.Фабиньо, 13.Уолъс, 28.Тулалан, 8.Жоао Моутиньо, 8. Кондогбия, 17.Ферейра Караско, 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ (58 - 15. Бернардо Силва), 12. Матеус Карвальо (76 - 23.Мартиал)

Сент Етиен - Олимпик (Марсилия)
Баланс: 99 мача, 38 победи за Сент Етиен, 18 равенства, 43 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.