Шотландският шампион Селтик и Интер завършиха 3:3 в страхотен спектакъл първите срещи в 1/16-финалите на Лига Европа. Българският национал Александър Тонев не бе в групата на домакините.

Гостите започнаха вихрено в Глазгоу и поведоха още в 4-ата минута, когато привлеченият от Байерн тази зима швейцарски национал Джердан Шакири се разписа за 0:1. В 13-ата минута пък аржентинският нападател Родриго Паласио удвои преднината на „нерадзурите”, които си помислиха, че рано са си свършили работата.

„Детелините” не се предадоха духом и изравниха за по-малко от 120 секунди. В 24-ата минута Стюарт Армстронг намали на 1:2 след асистенция на Адам Матюз, а минута по-късно Уго Кампаняри си вкара автогол за 2:2.

В последната 45-а минута на първата част Паласио се разписа за втори път в мача и отново даде преднина на италианския гранд.

След почивката домакините бяха по-активни и търсеха с всички сили ново изравняване, докато „нерадзурите” действаха по-защитно и бранеха крехкия си аванс. Усилията на „детелините” дадоха резултат в третата минута от добавеното време, когато отбраната на гостите сгреши фатално и Джон Гуидети успя да оформи крайното 3:3.

Ответният сблъсък на стадион „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро” в Милано е точно след седмица от 20:00 часа българско време.

1cel.jpg__________.jpgСелтик - Интер 3:3
0:1 Джердан Шакири (4), 0:2 Родриго Паласио (13), 1:2 Стюарт Армстронг (24), 2:2 Уго Кампаняро (25-авт.), 2:3 Родриго Паласио (45), 3:3 Джон Гуидети (90+3)