Димитър Бербатов донесе победата на Монако с 1:0 при гостуването на Лил в един от най-интригуващите сблъсъци от 22-ия кръг на френската Лига 1. Българинът вкара победния гол за монегаските в 57-ата минута с глава, а в 82-ата минута бе заменен от Мартиал. Това е шесто попадение за Бербо от началото на сезона за първенство.

През първото полувреме съперниците действаха предпазливо и головите положения пред двете врати липсваха. Само Кевин Кубемба от домакините отправи точен удар в очертанията на вратата на гостите, но не затрудни Даниел Субашич.

След почивката монегаските заиграха по-активно и Жоао Моутиньо пропусна от чиста позиция, но в 57-ата минута Димитър Бербатов се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар и с глава вкара за 0:1.

В 75-ата минута Бербатов можеше да удвои резултата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, но ударът на българина мина покрай вратата. Четири минути по-късно гол на Лил бе отменен заради глупост на бранителя Сидибе, който се намираше в положение на засада и довкара влизащата във вратата топка след засичана с глава на Марко Баша. В 82-ата минута Бербатов бе заменен от Мартиал.

До края на мача „кучетата” опитаха финален щурм в търсене на изравнително попадение, но без успех.

След победата си Монако остава на пето място с 39 точки и само на 2 точки от третия ПСЖ. Лил е 12-и с 27 точки.

Лил - Монако 0:1
0:1 Димитър Бербатов (57)