Лориен надви Лил с минималното 1:0 като домакин в среща от 21-ия кръг на френската Лига 1 и спря серията му от три успеха във всички турнири. Победният гол за домакините реализира португалецът Рафаел Герейро (59). Така Лориен събра 23 точки и заема 14-о място. „Кучетата” са 12-и с 27 точки.

Последният Каен записа убедителна домакинска победа над Реймс с 4:1. Валентин Роберж от гостите си вкара автогол още в 3-ата минута, а Слоан Приват (8) удвои преднината на домакините. Гаетан Шарбоние (27-дузпа) намали на 2:1, а Аледин Яхия (29) и Бенгали Койта (76-дузпа) оформиха крайния резултат. Въпреки успеха си Каен остава на дъното с 18 точки. Реймс е 11-и с 28 точки.

Метц допусна домакински обрат и загуби от Монпелие с 2:3. Лукас Бариос (17) изведе гостите напред в резултата, но домакините обърнаха чрез Йени Нгбакото (20-дузпа) и Гаетан Бусман (38). След почивката Лукас Бариос (53, 69) оформи хеттрика си и донесе победата за Монпелие, който е шести с 32 точки. Метц заема 17-а позиция с 20 точки.

Тулуза и Бастия завършиха 1:1 и поделиха по точка. Първо Али Ахамада от домакините си вкара автогол в 48-ата минута, а след това неговият съотборник Мартин Брайтуайт (77) оформи крайния резултат. Така Тулуза събира 22 точки и е на 16-о място. Бастия е една позиция по-напред също с 22 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 21 КРЪГ
16.01.15
21:30 ч.
Бордо – Ница 1:2
1:0 Диего Ролан (32), 1:1 Джордан Амави (66), 1:2 Аласан Плея (90)
17.01.15
18:00 ч.
Ланс – Олимпик (Лион) 0:2
0:1 Жан Филип Гбамин (21-автогол), 0:2 Александре Лаказет (26)
17.01.15
21:00 ч.
Каен – Реймс 4:1
1:0 Валентин Роберж (3), 2:0 Слоан Приват (8), 2:1 Гаетан Шарбоние (27-дузпа), 3:1 Аледин Яхия (29), 4:1 Бенгали Койта (76-дузпа)
Метц – Монпелие 2:3
0:1 Лукас Бариос (17), 1:1 Йени Нгбакото (20-дузпа), 2:1 Гаетан Бусман (38), 2:2 Лукас Бариос (53), 2:3 Лукас Бариос (69)
Тулуза – Бастия 1:1
0:1 Али Ахамада (48-автогол), 1:1 Мартин Брайтуайт (77)
Олимпик (Марсилия) – Гинган
Баланс: 15 мача, 9 победи за Олимпик (Марсилия), 2 равенства, 4 победи за Гинган

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.