Интер победи у дома с 3:1 Дженоа и се доближи до местата даващи право на участие в евротурнирите. Паласио, Икиарди и Видич бяха точни за тима на Роберто Манчини, а за гостите се разписа Идзо.

Новото попълнение на Интер Лукас Подолски започна като титуляр, в Джердан Шакири остана на резервната скамейка и не се появи в игра.
Домакините стартираха вихрено на „Джузепе Меаца” и в 12-ата минута Паласио откри резултата. Аржентинецът бе най-добре пласиран при удар на Икиарди и избита от вратаря топка.

Малко преди почивката Икарди засее с глава топката при центриране от корнер и удвои.

Гостите върнаха едно попадение пет минути преди края на редовните 90, когато точен от добавка бе Идзо, ала точка на спора сложи Неманя Видич. Сърбинът вкара дебютния си гол за клуба с глава след корнер и оформи крайното 3:1.

След успеха Интер има 25 точки, като изостава само с две от Дженоа.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
10.01.15
19:00 ч.
Сасуоло – Удинезе 1:1
1:0 Симоне Заза (15), 1:1 Сирил Теру (26)
10.01.15
21:45 ч.
Торино – Милан 1:1
0:1 Жереми Менез (3-дузпа), 1:1 Камил Глик (81)
11.01.15
13:30 ч.
Интер – Дженоа 3:1
1:0 Родриго Паласио (12), 2:0 Мауро Икиарди (39), 2:1 Армандо Идзо (85), 3:1 Неманя Видич (90)