Трудна победа с 2:1 постигна Малага като гост на последния Елче в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините откриха резултата секунди преди почивката чрез Давид Ломбан. Само четири минути след подновяването на играта обаче гостите изравниха чрез Игнасио Камачо.

Състезателите на Малага продължаваха да бъдат по-добрия тим на терена и резултатът не закъсня. Влезлият току-що Луис Алберто опъна мрежата на противника в 77-ата, с което донесе важни три точки на тима си.

В класирането Малага заема седмата позиция с 30 точки, с колкото са още намиращите се на 5 и 6 място Виляреал и Севиля. Елче е на дъното с 10 т и продължава борбата за оцеляване в Примера.

Барселона – Кордоба 5:0
1:0 Педро Родригес (2), 2:0 Луис Суарес (53), 3:0 Жерард Пике (80), 4:0 Лионел Меси (82), 5:0 Лионел Меси (90+1)
20.12.14
19:00 ч.
Леванте – Реал Сосиедад 1:1
0:1 Серхио Каналес (48), 1:1 Андреас Иваншиц (90-дузпа)
Райо Валекано – Еспаньол 1:3
0:1 Серхио Гарсия (9), 1:1 Лео Баптищао (45), 1:2 Лукас (76), 1:3 Серхио Гарсия (90+5)
21.12.14
13:00 ч.
Виляреал – Депортиво (Ла Коруня) 3:0
1:0 Джовани дос Сантос (10), 2:0 Вието (68), 3:0 Вието (73)
21.12.14
18:00 ч.
Гранада – Хетафе 1:1
1:0 Йон Кордоба (40), 1:1 Емилиано Васкес (78)
21.12.14
20:00 ч.
Елче – Малага 1:2
1:0 Давид Ломбан (45), 1:1 Игнасио Камачо (49), 1:2 Луис Алберто (77)
21.12.14
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 154 мача, 60 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 67 победи за Атлетико (Мадрид)