Хофенхайм победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2 в дербито на средняците от програмата на 15-ия кръг в Бундеслигата.

Кевин Воланд откри за домакините в 43-ата минута, а в 58-ата Айгнер изравни. Хофенхайм отново поведе в 66-ата с гол на Сазай, но гостите от Франкфурт отново стигнаха до равенството в 77-ата, чрез Сеферович.

Минути преди края Фирмино вкара за крайното 3:2 и донесе ценни три точки за Хофенхайм. Тимът му вече е пред Айнтрахт и може да се бори за местата, даващи право на участие в Лига Европа.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
12.12.14
21:30 ч.
Хофенхайм – Айнтрахт (Франкфурт) 3:2
1:0 Кевин Воланд (43), 1:1 Стефан Айгнер (58), 2:1 Адам Сазай (66), 2:2 Харис Сеферович (77), 3:2 Роберто Формино (87)
13.12.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Кьолн
Баланс: 76 мача, 26 победи за Шалке 04, 18 равенства, 32 победи за Кьолн
13.12.14
16:30 ч.
Аугсбург – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 6 мача, 1 победа за Аугсбург, 5 победи за Байерн
13.12.14
16:30 ч.
Херта – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 54 мача, 16 победи за Херта, 14 равенства, 24 победи за Борусия (Дортмунд)
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 64 мача, 24 победи за Байер (Леверкузен), 25 равенства, 15 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)