Байерн срази у дома ЦСКА (Москва) с класическото 3:0 в последния и за двата тима мач от група „Е” на Шампионската лига и окончателно изхвърли „армейците” от евротурнирите. Българският национал Георги Миланов не започна сред титулярите на гостите, които се нуждаеха от задължителна победа, за да се борят за второто или третото място, което щеше да ги прати поне в Лига Европа. Миланов влезе в игра след почивката в 82-ата минута на мястото на Ерьоменко.

Байерн поведе в 17-ата минута с гол от дузпа на Томас Мюлер и продължи да доминира, но реализира другите две попадения в самия край на мача. Първо Себастиан Роде вкара за първи път в Шампионската лига, след като в 84-ата минута се възползва от асистенция на Швайнщайгер и се разписа за 2:0. В последната 90-а минута пък Марио Гьотце оформи крайното 3:0.

След победата си баварците финишираха първи в групата с 15 точки. ЦСКА (Москва) остана на последната позиция с 5 точки, колкото има и третият Рома. „Армейците” обаче отстъпват на „вълците” в директните двубои, а и по голова разлика.

Група "Е"
байерн_1.jpgcsk.jpgБайерн - ЦСКА (Москва) 3:0
1:0 Томас Мюлер (17-дузпа), 2:0 Себастиан Роде (84), 3:0 Марио Гьотце (90)

Мюнхен, "Алианц Арена"
съдия: Олатарио Бенкуеренса (Португалия)

Състави:
Байерн (Мюнхен): 1.Нойер, 17.Жером Боатенг, 20.Роде, 4.Данте , 31.Швайнщайгер, 7.Рибери (46 - 9.Левандовски), 19.Гьотце, 34.Хьойберг, 18.Хуан Бернат, 16.Гаудино (73 - 30.Вайзер), 25.Мюлер (46 - 10.Робен)

ЦСКА (Москва): 35.Акифеев, 24.В.Березуцкий, 4.Игнашевич , 14.Набабкин, 2.Марио Фернандес, 25.Ерьоменко (82 - 23.ГЕОРГИ МИЛАНОВ), 3.Вернблоом, 66.Натхо (66 - 7.Тошич), 10.Дзагоев , 88.Думбия, 18.Муса (90 - 15.Ефремов)