Барселона обърна у дома ПСЖ с 3:1 в директния сблъсък помежду им за първото място в група „F” на Шампионската лига. Така каталунците спечелиха групата, а френският шампион остана втори и също продължава в следващата фаза.

Изненадващо ПСЖ поведе в 15-ата минута, когато отбрана на кталунците не успя да покрие Златан Ибрахимович, който с шут от около 12 метра прати топката в мрежата за 0:1.

Отговорът на домакините дойде четири минути по-късно, когато Луис Суарес получи дълга топка в наказателното поле и опита нещо средно между изстрел от въздуха и пас, а Лионел Меси засече отблизо за 1:1, реализирайки 75-ия си гол в Шампионската лига и осми само за този сезон.

В 29-ата Лукас Моура от гостите направи непростим пропуск, след като засече топката от пет метра и като по чудо не реализира, а две минути по-късно Кавани беше оставен непокрит, а неговият изстрел беше спрян от германския вратар Тер Стеген.

В 42-ата Неймар напредна на скорост фронтално към вратата, получи пространство за стрелба и изпълни с шут от около 23 метра вкара гола за пълния обрат – 2:1.

След почивката интересните положения бяха по-малко, а интригата приключи тотално в 77-ата минута, когато Луис Суарес се разписа за 3:1. До края гостите нямаха сили за второ попадение и в крайна сметка Барселона спечели не само мача, но и първото място в групата с актив от 15 точки. ПСЖ остана на второ място с 12 точки и също продължава към 1/8-финалите.

Група "F"
барселона_1.jpgpsg.jpgБарселона - ПСЖ 3:1
0:1 Златан Ибрахимович (15), 1:1 Лионел Меси (19), 2:1 Неймар (42), 3:1 Луис Суарес (77)

Барселона, "Камп Ноу"
съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

Състави:
Барселона: 1.Тер Щеген, 24.Матийо, 3.Пике, 15.Бартра (90+2 - 21.Адриано Кореа), 14.Масчерано, 8.Иниеста (73 - 6.Шави), 5.Бускетс, 10.Лионел Меси, 9.Суарес, 7.Педро (68 - 4.Ракитич), 11.Неймар

ПСЖ: 30.Сиригу, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 32.Давид Луис, 23.Ван дер Вил, 14.Матуиди (75 - 22.Лавеци), 8.Тиаго Мота, 24.Верати (62 - 27.Пасторе), 7.Лукас Моура, 10.Ибрахимович, 9.Кавани