Порто и Шахтьор (Донецк) направиха 1:1 в мач от група Н на Шампионската лига. И двата тима предсрочно си бяха осигурили класиране в следващата фаза и заради това срещата беше лишена от интрига. В 50-ата минута Тарас Степаненко откри резултата. След отлично центриране от корнер халфът надскочи всички прев вратата на домакините и от около 9 метра с глава стреля в десния ъгъл – 0:1. „Драконите” все пак се мобилизираха и не допуснаха позорно поражение пред собствена публика. В 87-ата минута Венсан Абубакар успя да изравни. Нападателят с №99 овладя топката пред пеналта, направи няколко крачки си и изстреля истински снаряд, който Пятов не можа да отрази – 1:1.
Група "H"
porto.jpgшахтьор_1.jpgПорто - Шахтьор 1:1
0:1 Тарас Степаненко (50), 1:1 Винсънт Абубакар (87)

Порто, "Ду Драгао"
съдия: Руди Буке (Франция)

Състави:
Порто: 25.Андрес Фернандес, 5.Маркано , 26.Алекс Сандро, 4.Майкон, 7.Рикардо Куарешма , 15.Евандро, 10.Кинтеро (69 - 30.Оливер Торес), 36.Рубен Невес (41 - 3.Мартинс Инди), 18.Адриан (53 - 28.Келвин), 99.Абубакар, 21.Рикардо Перейра

Шахтьор: 30.Пятов, 13.Шевчук, 38.Кривцов, 44.Ракицкий , 77.Илсиньо, 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко (86 - 17.Фернандо), 20.Дъглас Коста (66 - 11.Марлос), 10.Бернард (67 - 28.Тайсон), 8.Фред, 21.Гладкий