Челси победи Спортинг (Лисабон) с 3:1 в последен мач от група G на Шампионската лига. Тимът на Жозе Моуриньо приключи като победител в групата. Дори и при загуба тази вечер щеше да си остане №1. Това обаче изобщо не попречи на английския гранд да подходи с пълна мобилизация и да закрие 2014 г. с успех в най-комерсиалния турнир и то пред своите най-верни фенове. Португалците пък се нуждаеха от равенство, за да продължат, тъй като щяха да имат по-добра голова разлика в преките битки с Шалке (4:2, 3:4), ако германците бяха победили Марибор.

„Сините” бяха пълни господари на терена и пропуснаха да запишат и още по-категоричен успех. Още в 8-ата минута Сеск Фабрегас откри резултата, след като изненада вратаря Руи Патрисио – 1:0. В 16-ата преднината на Челси набъбна на 2:0. Матич подаде отлично на Андре Шюрле и германецът стреля неспасяемо в левия ъгъл. В 50-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение. Карильо проби по крилото и центрира остро в наказателното поле. Защитниците избиха лошо топката, която попадна в краката на Джонатан Силва. Аржентинецът буквално разстреля безпомощния Петер Чех за 2:1. Само 5 минути по-късно обаче надеждите на Спортинг за обрат бяха изпепелени. Фабрегас центрира от фланга, Курт Зума стреля с глава в далечния ъгъл, а Джон Оби Микел отблизо довкара в мрежата за 3:1.

Спортинг запази мрежата си суха само в два от последните си седем мача във всички турнири.

Група "G"
челси_1.jpgsporting.jpgЧелси - Спортинг (Лисабон) 3:1
1:0 Сеск Фабрегас (8-дузпа), 2:0 Андре Шюрле (16), 2:1 Джонатан Силва (50), 3:1 Джон Оби Микел (56)

Лондон, "Стамфорд Бридж"
съдия: Свен Моен (Норвегия)

Състави:
Челси : 1.Чех, 24.Кейхил, 3.Фелипе Луис, 28.Аспиликуета , 5.Курт Зума, 4.Фабрегас (83 - 36.Лофтус-Чеек), 12.Оби Микел, 21.Матич, 17.Мохамед Салах (71 - 18.Реми), 19.Диего Коста, 14.Шюрле (74 - 7.Рамирес)

Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио, 3.Маурисио, 26.Пауло Оливейра , 33.Силва , 23.Адриен , 11.Капел (60 - 36.Карлос Мане), 14.Вилиам (61 - 10.Монтеро), 17.Жоао Марио (70 - 8.Андре Мартинс), 9.Слимани, 18.Карило, 47.Рикардо Есгайо