Бенфика и Байер (Леверкузен) завършиха 0:0 в Лисабон в последния си мач от група "С" на Шампионската лига. Двубоят беше без значение за домакините, които нямаха шансове да продължат напред, но "аспирините" се надяваха на победа, която да им осигури първото място в крайното класиране за евентуален по-благоприятен жребий на 1/8-финалите. В крайна сметка нулевото равенство остави германците втори, а успехът на Димитър Бербатов и компания срещу Зенит (2:0) ги направи победители в групата.

Домакините можеха да поведат в 11-ата минута, но Лима уцели напречната греда от чиста позиция. Гостите опитваха епизодични атаки, приключващи пред наказателното поле на Бенфика.

След почивката гостите взеха инициативата, но Белараби и Хакан Чалханоолу не успяха да затруднят достатъчно Артур, а Роберто Хилберт шутира на сантиметри покрай гредата.

В 73-ата минута Бернд Лено спаси удар на Талиска, а след това и Сесар Енрике Мартинс пропусна да даде аванс на "орлите". В добавеното време на срещата Йомер Топрак получи втори жълт и гостите завършиха мача в намален състав.

Байер (Леверкузен) завърши на втора позиция с 10 точки, а Банефика приключи на последна позиция с 5 точки.

Лисабон, „Ещадио Да Луш“
Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)

СЪСТАВИ
Бенфика: 1.Артур Мораес, 2.Лопес, 23.Бенито, 37.Цезар, 34.Андре Алмейда, 24.Кристанте , 11.Лима (63 - 30.Талиска), 21.Пици, 15.Ола Джон, 32.Бебе (88 - 97.Жоао Тейшейра), 9.Дерлей (76 - 16.Нелсон Оливейра)

Байер (Леверкузен): 1.Бернд Лено, 13Хилберт, 17.Бьониш , 5.Спахич, 21.Топрак , 6.Ролфес (83 - 11.Кислинг),23.Роби Крус (46 - 19.Брант), 27.Кастро, 38.Белараби, 10.Чалханоглу, 9.Дърмич (71 - 7.Хьон-Мин Сон)