Олимпиакос победи малко драматично у дома Олимпиакос с 4:2 в последния и за двата тима мач от група „А” на Шампионската лига. Така гръцкият гранд завърши на трето място в групата и ще участва на 1/16-финалите в Лига Европа, докато Малмьо приключи последен и завършва участието си в евротурнирите за този сезон.

Домакините поведоха с гол на Давид Фустер (22) след асистенция на Касами, но след почивката гостите от Швеция изненадващо изравниха чрез Кроон (59), възползвал се от пас на Форсберг.

Гръцкият шампион отново излезе напред в резултата с попадение на Алехандро Домингес (63), но Маркус Розенберг (81) изравни след подаване на Тинерхолм и направи драматични последните минути.

Все пак Олимпиакос грабна победата след попадения на Костас Митроглу (87) от близка дистанция и Ибрахим Афелай (90) след нова асистенция на Касами. Гързите се надяваха на загуба за Ювентус от Атлетико (Мадрид) в другия мач, но до такава не се стигна. Така Олимпиакос остана трети с 9 точки и ще играе в Лига Европа. Малмьо завършва последен с 3 точки.

1:0 Давид Фустер (22), 1:1 Симон Кроон (59), 2:1 Алехандро Домингес (63), 2:2 Маркус Розенберг (81), 3:2 Костас Митроглу (87), 4:2 Ибрахим Афелай (90)

Атина, „Георгиос Караискакис“
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

СЪСТАВИ
Олимпиакос: 16.Роберто Хименес, 22.Абидал, 3.Ботиа, 26.Масуаку, 19.Давид Фустер (77 - 6.Афелай), 8.Ндинга, 2.Маниатис, 11.Касами, 14.Елабделауи, 10.Домингес (90 - 23.Сиовас), 7.Митроглу (88 - 27.Бенитес)

Малмьо: 25.Олсен, 20.Рикардиньо, 3.Тинерхолм, 32.Конате (57 - 14.Кроон), 4.Хеландер , 6.Халсти , 8.Аду , 33.Форсберг, 9.Розенберг, 7.Ериксон (75 - 11.Терн), 24.Телин (80 - 15.Кибики)