Борусия (Дортмунд) и Андерлехт завършиха 1:1 в последен мач от група "D" на Шампионската лига. Равенството остави германският тим на първото място в крайното класиране, след като завърши с равен точков актив с Арсенал, но с по-добрата голова разлика.

Чиро Имобиле откри за "жълто-черните" в 59-ата минута, след което възпитаниците на Юрген Клоп направиха няколко невероятни пропуска пред вратата на гостите. В 85-ата минута Александър Митрович с глава донесе равенството на Андерлехт.

Дортмунд бе по-активния тим през целия двубой и трябва да съжалява за изпусната победа.

Андерлехт събра 6 точки и в крайна сметка ще участва в Лига Европа напролет.

1:0 Чиро Имобиле (58), 1:1 Александър Митрович (84)

Дортмунд, „Сигнал Идуна Парк“
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

СЪСТАВИ
Борусия (Дортмунд): 22.Лангерак, 4.Суботич, 29.Шмелцер (75 - 17.Обамеянг), 37.Дурм, 28.Гинтер, 18.Шахин, 7.Кагава (85 - 16.Блашчиковски), 10.Мхитарян, 19.Гроскройц, 8.Гюндоган (66 - 21.Кирх), 9.Имобиле

Андерлехт: 1.Прото, 39.Ванден Боре, 3.Дешахт, 2.Н'Сакала, 22.Мбемба, 19.Клестан (69 - 31.Тилеманс), 10.Прае, 32.Дендонкер, 20.Конте (79 - 15.Сириак), 45.Митрович (89 - 24.Хейлън), 18.Ачемпонг