Монако победи с 2:0 у дома Зенит (Санкт Петербург) и зае първото място в група „С”. По този начин Димитър Бербатов и съотборниците му си осигуриха място в елиминационната фаза на Шампионската лига. Французите се възползваха по най-добрия начин от равенството между Бенфика и Монако, които направиха 0:0.

Лошата на новина за треньорът на „монегаските” Леонардо Жардим е контузията на Бербатов. Българският нападател бе сменен принудително в 56-ата минута.

Попаденията за френския тим бяха дело на Абденур в 63-ата минута и Таварес Фабиньо в 89-ата. Загубата прати Зенит на трето място в крайното класиране и участие напролет в турнира Лига Европа.

1:0 Аймен Абденур (63), 2:0 Фабиньо (89)

Монако
, „Луи II”
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

СЪСТАВИ
Монако: 1.Субашич, 24.Раги , 5.Абденур, 2.Фабиньо, 13.Уолъс, 28.Тулалан , 7.Дирар (90 - 15.Бернардо Силва), 8.Жоао Моутиньо, 17.Ферейра Караско (90+3 - 11.Окампос), 14.Бакайоко, 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ (56-Мартиал)

Зенит: 1.Лодигин, 24.Гарай, 6.Ломбертс , 4.Кришито, 19.Смолников, 21.Хави Гарсия, 35.Дани, 20.Файзулин (69 - 17.Шатов), 28.Витсел, 7.Хълк, 23.Рондон