Монако победи Тулуза с 2:0 като гост в първи мач от 17-ия кръг на френската Лига 1. В герой на мача се превърна Димитър Бербатов, който вкара и двата гола. Българският нападател си партнираше в атака с младока Антони Мартиал. Именно Митко беше в основата на всичко опасно пред вратата на домакините. Това беше и най-добрият му мач от пролетта насам. В 45-ата минута той сътвори и украшението на вечерта. Бербатов овладя технично пас от дясното крило на Караско, нагласи си топката и технично по диагонала прониза безпомощния страж на Тулуза Али Ахамада за 0:1.

В 33-ата минута българинът получи и жълт картон. Съотборниците му Бернардо Силва и Мартиал направиха пропуски от чисти позиции. Първият бе изведен сам срещу вратаря и успя да го преодолее, но топката му избяга и не съумя да нанесе завършващ удар, а вторият стреля силно от границата на наказателното поле, но шутът му бе избит от Али Ахамада. След почивката надмощието на „монегаските” продължи и отново защитата на Тулуза беше тормозена най-често от Димитър.

В 77-ата минута българинът удвои резултата, след като хладнокръвно реализира дузпа. Нарушението беше отсъдено за фаул на Драгош Григоре срещу Фабиньо в наказателното поле. Това бе пето попадение на Бербо в Лига 1 от началото на сезона. Митко отбеляза гол от дузпа и в предишния мач на Монако - победата с 2:0 като домакин на Ланс.  В 88-ата минута Бербатов беше сменен от Лукас Окампос под аплодисментите на публиката.

Монако вече има 26 точки и заема седмо място във временното класиране. Тулуза пък има 18 и е на 14-о място.

Тулуза - Монако 0:2
0:1 Димитър Бербатов (45), 0:2 Димитър Бербатов (77-дузпа)

Тулуза: Али Ахамада, Павле Нинков, Исиага Сила (57 - Адриен Ригатен), Урош Спаич (85 - Етиен Дидо), Франсоа Мубандж, Драгош Григоре, Абел Агилар, Тонго Хамед Думбия, Висам Бен Йедер, Мартин Брайтвайт, Александър Пешич (59 - Жан-Даниел Акпа Акпро)

Монако: Даниел Субашич, Андреа Раджи, Аймен Абденур, Фабиньо, Жереми Тулалан, Жоао Моутиньо, Тиемуe Бакайоко, Бернардо Силва, Димитър Бербатов (88 - Лукас Окампос), Антони Мартиал (72 - Валер Жермен), Яник Ферейра Караско (80 - Набил Дирар)