Лудогорец разби Берое като гост с 4:0 в мач от 18 кръг на "А" група. Два гола реализира Върджил Мисиджан, а по един добавиха Кишада и Вандерсон. След успеха Лудогорец събра 38 точки и се изравни с ЦСКА. Разградчани са лидери заради резултатите в преките двубои с "червените". ЦСКА приема в събота Локомотив (Пловдив). Берое остава на трето място с 28 точки, но може да бъде задминат след останалите двубои. За последно Лудогорец бе лидер в класирането след 5 кръг, когато имаше равни точки - с по 10, с ЦСКА.

И двамата треньори заложиха на най-доброто в съставите си. Петър Хубчев извади от групата вратаря Иван Караджов, за когото БЛИЦ вече съобщи, че напуска Берое. Георги Дерменджиев заложи на титулярите въпреки задаващия се последен мач от групите на Шампионската лига срещу Реал (Мадрид).

Още във 2-ата минута двубоят можеше да придобие съвсем различно лице, ако Станислав Костов беше вкарал гол. Нападателят на Берое бе изведен зад защитата на Лудогорец, но стреля над вратата от много удобна позиция. От там гостите взеха нещата в свои ръце и с хубави атаки с извеждащи подавания зад отбраната на домакините решиха срещата. В 15-ата минута именно по този начин - зад защитата, бе изведен Кишада, който отдясно от малък ъгъл прати топката във вратата. В 18-ата минута той направи двойно подаване и изведе зад гърба на Мунин - Мисиджан, който без проблеми преодоля Благой Макенджиев. Берое изпадна в тотален шок и до края на полувремето по никакъв начин не успя да застраши вратата на Владислав Стоянов.

На полувремето Петър Хубчев извърши една смяна - извади Венцислав Христов и пусна Мапуку, а Дерменджиев запази силите на Даниел Абало и вкара в игра Вандерсон. Любопитно бе, че само две минути след първата смяна Хубчев направи втора - извади Бакалов и пусна в игра Салим Керкар. Берое се поразигра през втората част и в 53-ата минута Владислав Стоянов изби топката след много добър удар с глава на Георги Костадинов. В 61-ата минута Лудогорец организира опасна контраатака и Кишада можеше да реши абсолютно всичко с трети гол. Нападателят обаче реши да финтира противник преди да стреля, останал сам срещу Макенджиев. В 73-ата минута Върджил Мисиджан оформи класическото 3:0 след добре организирана и бърза контраатака. Крилото пробяга почти цялата половина на Берое и с хубав удар прати топката във вратата на Макенджиев. В 84-ата минута резултатът стана 4:0 след гол на влезлия като резерва Вандерсон.

Двубоят по минути ТУК

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Жуниньо Кишада (15), 0:2 Върджил Мисиджан (18), 0:3 Върджил Мисиджан (73), 0:4 Вандерсон (84)

БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 2.Илия Мунин, 6.Иво Иванов (к), 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 70.Георги Костадинов (66 - 92.Стефан Спировски), 21.Елиаш, 25.Димо Бакалов (49 - 26.Салим Керкар), 9.Станислав Костов, 10.Венцислав Христов (46 - 30.Жуниор Мапуку)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 15.Георги Динков, 4.Аласан Н'Диайе, 92.Стефан Спировски, 26.Салим Керкар, 8.Самир Аясс, 30.Жуниор Мапуку
Треньор: Петър Хубчев

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ
: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков (к), 8.Фабио Ешпиньо, 17.Дани Абало (46 - 88.Вандерсон), 84.Марселиньо (78 - 12.Абел Анисе), 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниньо Кишада (63 - 99.Юнес Хамза)
Резерви: 26.Милан Борян, 5.Александър Барт, 77. Витиня, 23.Христо Златински, 12.Абел Анисе, 88. Вандерсон, 99. Юнес Хамза
Треньор: Георги Дерменджиев

Главен съдия: Николай Йорданов (София)
Асистент-съдии: Веселин Мишев (София), Георги Славов (София)
Допълнителни асистент-съдии: Георги Кабаков (Пловдив), Валентин Вълков (Пловдив)
Четвърти съдия: Николай Ангелов (Самоков)
Дежурен делегат: Емил Табаков (Бургас)
Съдийски наблюдател: Мартин Богдев (Бургас)
Жълти картони: Иво Иванов (Берое); Фабио Ешпиньо (Лудогорец)