Монако записа труден домакински успех срещу аутсайдера Ланс с минималното 1:0 в среща от междинния 16-и кръг на френската Лига 1. Победното попадение за „монегаските” реализира българският нападател Димитър Бербатов (64-дузпа), който бе и фаулиран за 11-метровия наказателен удар. В 72-ата минута Бербо бе заменен от Набил Дирар.

Домакините бяха по-активни в началото и още в 14-ата минута Фабиньо нацели гредата, но след намесата на вратаря на гостите, топката излезе в корнер. В следващата минута Бербатов с глава пробва да реализира, но пропусна.

В 22-ата минута грешка в защитата на Ланс позволи на българина да излезе очи в очи с вратата на гостите, но той авторитетно улови кълбото. Друг по-интересен момент от първата част е червеният картон на бразилеца Уолъс, който бе изгонен в 35-ата минута и домакините трябваше до доиграят мача в намален състав.

Численият превес не даде сериозно предимство на гостите, а напротив „монегаските” заиграха по-добре и след почивката натиснаха съперника си. Първо Абденур направи сериозен пропуск, след като ударът му бе отразен от вратаря на гостите Риу, а след това в 64-ата минута Димитър Бербатов бе повален в наказателното поле и последва дузпа, реализирана от самият него за 1:0.

Гостите също получиха право да изпълнят дузпа в 69-ата минута, след като намиращият се преди това в засада Кулибали бе фаулиран в наказателното поле. Субашич обаче отрази удара от бялата точка на Пиерик Валдивия, който след това на празна врата не успя да направи добавка и прати топката над вратата.

Ланс се опита да натисне в заключителните минути и да стигне до равенството, след като имаше числен превес на терена, но в последните секунди белгиецът Яник-Ферейра Караско (90+3) с прекрасен удар оформи крайното 2:0.

След успеха си Монако се изкачи на осмо място във временното класиране с 23 точки. Ланс остава на 18-ата позиция с 14 точки.

Монако – Ланс 2:0
1:0 Димитър Бербатов (64-дузпа), 2:0 Яник-Ферейра Караско (90+3)