Димитровград записа победа с 3:1 у дома над Марица в мач от 17-ия кръг на Югоизточната "В" група. Двубоят на стадион "Миньор" премина доста нервно, като пловдивчани завършиха срещата с 9 човека след червени картони на Хакан Байрямов и Кристиан Павлов. Срещата започна с поредица от груби влизания, което доведе до два бързи жълти картона на Байрямов и той бе изгонен още в 5-ата минута. Въпреки това Марица поведе в резултата чрез Виделен Сердарски в 9-ата минута. В 35-ата гостите поискаха дузпа. В следващата минута Кристиан Павлов си изпусна нервите и изрита без топка играч на Димитровград, за което бе изгонен. В 43-ата минута домакините изравниха чрез Живко Митев, а след почивката стигнаха до успеха. Точни във вратата на Марица бяха още Васил Сантов и Юлий Шекеров.

След загубата воденият от Петър Курдов тим от Пловдив ще зимува на 4-ото място с 28 точки, на 4 от лидера Поморие. Димитровград е десети с 20 точки.

1.Поморие 15 10 2 3 22:9 32
2.Миньор (Раднево) 15 9 3 3 29:15 30
16.Стара Загора 14 1 1 12 15:37 4

* На 5 август 2014 г. Елхово съобщава, че се отказва от участие в първенството, а само два дни след това същото сториха и от Родопа (Смолян).