Малага загуби у дома от Реал (Мадрид) с 1:2 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе 16-а рекорден успех за „кралския клуб”, който подобри собственото си най-добро постижение за серия от победи във всички турнири.

Голмайсторът на гостите Кристиано Роналдо направи невероятен пропуска в 12-ата минута, след като ударът му бе спасен от Камени. В крайна сметка той не успя да се разпише, но направи две асистенции. Португалецът бе с основна заслуга за първия гол в мача, след като преодоля бранител и изведе Карим Бензема (19), който засече топката в мрежата за 0:1.

В средата на полувремето Икер Касияс можеше да се изложи, след като не улови далечен удар на домакините и топката мина между краката му, но за негов късмет излезе в корнер. След това Реал имаше сериозни претенции за дузпа, след като при центриране от фаул в наказателното поле Серхио Рамос бе дръпнат за фланелката, но съдията си замълча.

След почивката гостите продължиха да имат инициативата и 50-ата минута Бейл бе спънат отзад в наказателното поле, но падна извън него и съдията даде само фаул. Пет минути по-късно Иско пропусна сам срещу вратаря.

В 75-ата минута Роналдо направи нов голям пропуск, след като Карлос Камени отново спаси вратата си, избивайки силен удар на португалеца от около 10 метра. Малко след това Камени вече нямаше какво да направи и Реал вкара втори гол. След бърза контраатака на Реал Роналдо поднесе чудесно с глава за Гарет Бейл (83), който разстреля вратаря на домакините за 0:2.

Пет минути преди края Реал остана с човек по-малко, след като Иско получи втори жълт картон и бе изгонен с червен картон. Публиката обаче изпрати бившия халф на Малага с ръкопляскания и скандирания "Иско, Иско".

В последните секунди Роке Санта Крус (90+2) върна един гол с глава след центриране на Артур Бока за крайното 1:2.

След успеха си Реал (Мадрид) остава на върха с 33 точки. Малага е шесто място с 21 точки.

Малага – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Карим Бензема (19), 0:2 Гарет Бейл (83), 1:2 Роке Санта Крус (90+2)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 13 КРЪГ
28.11.14
21:45 ч.
Реал Сосиедад – Елче 3:0
1:0 Карлос Вела (3), 2:0 Карлос Вела (31), 3:0 Карлос Вела (53)
29.11.14
17:00 ч.
Хетафе – Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Микел Сан Хосе (36), 0:2 Бенят (90), 1:2 Лафита (90+1)
29.11.14
19:00 ч.
Еспаньол – Леванте 2:1
0:1 Хосе Луис Моралес (12), 1:1 Фелипе Кайседо (19), 2:1 Серхио Гарсия (34)
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 80 мача, 40 победи за Атлетико (Мадрид), 16 равенства, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня)