Рен срази у дома Монако с 2:0 в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи до четвърто място във временното класиране. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за гостите и остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Валер Жермен.

Домакините взеха ранен аванс след автогол на Аймен Абденур още в 10-ата минута. Тунизиецът засече топката в собствената си врата след центриране на Пол-Жорж Нтеп, пробил по лявото крило. Осем минути по-късно отново Нтеп се подигра с бранителите на монегаските и подаде към шведския нападател Ола Тойвонен, който бе точен за 2:0.

Футболистите на Рен продължиха да бъдат по-активни и до края на мача, но чудесните изяви на вратаря Субашич предотвратиха по-голямо поражение за гостуващия тим от Княжеството.

След успеха си Рен излезе на четвърта позиция във временното класиране с актив от 25 точки. Монако е девети с 20 точки.

Рен – Монако 2:0
1:0 Аймен Абденур (10-автогол), 2:0 Ола Тойвонен (19)

Съставът на Монако: Субашич, Фабиньо, Раги, Абденур, Ечиеджиле, Моутиньо, Тулалан, Дирар, Бернардо Силва (68 - Ферейра Караско), Окампос (58 - Окампос), ДИМИТЪР БЕРБАТОВ (81 - Валер Жермен)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 15 КРЪГ
28.11.14
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) – Нант 2:0
1:0 Флариан Товен (24), 2:0 Род Фани (39)
Реймс – Бастия 2:1
1:0 Давид Н'Гог (10), 1:1 Модесто (41), 2:1 Мокандцо (85)
29.11.14
21:00 ч.
29.11.14
21:00 ч.
Тулуза – Лориен 2:3
1:0 Думбия (23), 1:1 Рафа Герейро (55), 1:2 Жано (57), 1:3 Джордан Аю (60-дузпа), 2:3 Александър Пешич (70)
Сент Етиен – Олимпик (Лион)
Баланс: 98 мача, 36 победи за Сент Етиен, 30 равенства, 32 победи за Олимпик (Лион)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.