Барселона разгроми Севиля с 5:1 в мач от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион. 78 283 зрители на "Камп Ноу" видяха истинско шоу от страна на своите любимци, но героят беше един - Лионел Меси. Гениалният аржентинец записа впечатляващ хеттрик (21, 72 и 78) и по този начин счупи рекорда на Телмо Сара за най-много попадения в историята на първенството.

Меси вече има 253 гола в 289 мача, което е с две повече от тези на идола на Атлетик Билбао. Телмо Сара е вкарал своите голове в 277 мача, докато Меси имаше нужда от 289 двубоя. Легендата обаче е бил 35-годишен, когато е поставил този рекорд, а Меси е едва на 27 и със сигурност ще премине гросмайсторската граница от 300 гола в Примера.

Любопитното е, че още във вторник аржентинецът може да подобри и друг рекорд – в Шампионската лига. На каталунците им предстои мач срещу кипърския АПОЕЛ и Меси е на крачка от постижението на Раул.

Красиво беше изпълнението на Меси в 21-ата минута, когато се разписа от пряк свободен удар. Противно на логиката на играта гостите изравниха още при първата си по-опасна атака. Секунди след почивката Витоло центрира в наказателното поле, а топката се отклони от крака на Жорди Алба и влезе в мрежата – автогол и 1:1. Още в ответната ситуация Шави (49) вдигна от фаул и Неймар засече с глава за 2:1 за своя 11-и гол от началото на сезона. В 65-ата минута Луис Саурес асистира за попадението на Ракитич с глава – 3:1. Хърватинът не отпразнува гола в знак на уважение към бившия си тим Севиля. В 72-ата минута Меси овладя пас от Неймар и се разписа за 4:1, а 6 по-късно оформи своя хеттрик за 5:1.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
21.11.14
21:45 ч.
Атлетик (Билбао) – Еспаньол 3:1
1:0 Аритс Адурис (29), 2:0 Борха Вигуера (44), 3:0 Андер Итураспе (78), 3:1 Виктор Мата (84)
22.11.14
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Малага 3:1
1:0 Тиаго (12), 2:0 Антоан Гризман (42), 2:1 Роке Санта Крус (64), 3:1 Диего Годин (83)
22.11.14
19:00 ч.
Ейбар – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Хамес Родригес (23), 0:2 Кристиано Роналдо (43), 0:3 Карим Бензема (69), 0:4 Кристиано Роналдо (83-дузпа)
22.11.14
21:00 ч.
Барселона – Севиля 5:1
1:0 Лео Меси (21), 1:1 Жорди Алба (47-автогол), 2:1 Неймар (49), 3:1 Иван Ракитич (65), 4:1 Лео Меси (72), 5:1 Лео Меси (78)
22.11.14
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Реал Сосиедад
Баланс: 64 мача, 28 победи за Депортиво (Ла Коруня), 15 равенства, 21 победи за Реал Сосиедад